به گزارش خبرگزاری مهر، محمود رضا مرادی در جلسه مدیریت کرونا استان کرمانشاه اظهار کرد: استان کرمانشاه یکی از استان‌های با شیوع بسیار بالا کرونا در کشور بود که با زحمات کادر بهداشت و درمان و همراهی خوب مردم استان موفق به مهار بیماری شدیم و خوشبختانه مدتی شیوع بیماری روند کاهشی پیدا کرده بود […]

به گزارش خبرگزاری مهر، محمود رضا مرادی در جلسه مدیریت کرونا استان کرمانشاه اظهار کرد: استان کرمانشاه یکی از استان‌های با شیوع بسیار بالا کرونا در کشور بود که با زحمات کادر بهداشت و درمان و همراهی خوب مردم استان موفق به مهار بیماری شدیم و خوشبختانه مدتی شیوع بیماری روند کاهشی پیدا کرده بود ولی وضعیت بیماری کرونا بی ثبات و شکننده است و مردم باید همچنان دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

وی افزود: اما به دلیل کاهش حساسیت‌ها و عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، متأسفانه در هفته گذشته سیر نزولی کرونا در استان کرمانشاه کاهش یافته و در روزهای آینده شاهد افزایش صعودی بیماری و موارد ابتلاء خواهیم بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: با توجه به جهش‌هایی که در ویروس ایجاد شده ممکن است در موج چهارم بیماری خطرناک‌تر و مسری تر باشد بنابراین باید تمام تلاش خود را بکار بندیم که وارد این مرحله نشویم.

مرادی با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان در کشور ادامه داد: در استان‌های مجاور از جمله ایلام، همدان، لرستان و کردستان تعداد موارد بستری رو به افزایش است که زنگ خطر جدی برای ما محسوب می‌شود و باید در این زمینه اقدامات پیشگیرانه با دقت بیشتری صورت پذیرد.

وی گفت: یکی از بهترین کارها این است که اگر در مناطقی شاهد افزایش موارد ابتلاء به بیماری بودیم، اقدامات کنترلی و پیشگیرانه به بهترین نحو صورت گیرد تا بیماری در همان منطقه مهار شود و به سایر مناطق و شهرها انتقال پیدا نکند.

مرادی با بیان اینکه مراکز درمانی و مراقبتی باید آمادگی لازم برای شیوع مجدد کرونا را داشته باشند، بیان کرد: فعالیت مراکز ۱۶ ساعته باید همچنان ادامه داشته باشد و همچنین تعداد تست رپید کرونا و تست‌های تشخیصی سریع کرونا باید افزایش یابد تا با شناسایی موارد قطعی در کوتاه‌ترین زمان ممکن و قرنطینه آنها زنجیره انتقال قطع و نظارت جدی بر رعایت دستورالعمل‌ها باید همچنان تداوم داشته باشد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
مصوبات «ستاد تسهیل و رفع موانع تولید» لازم‌الاجرااست

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: مدیران شبکه بهداشت در شهرستان‌ها در خصوص اقدامات پیشگیرانه و کنترلی مقابله با کرونا به صورت فعال عمل نمایند و در شهرستان‌های نزدیک به استان‌های مجاور در صورت بروز هر گونه تغییری در وضعیت شهرستان و افزایش تعداد موارد مبتلا باید با نظارت ویژه، بیماری کرونا در آن شهرستان کنترل شود چرا که در غیر این صورت موجب اپیدمی در سایر شهرستان‌ها خواهد شد.

وی گفت: حوزه معاونت غذا و دارو باید کیفیت ماسک‌ها را شدیداً کنترل کند و نظارت کافی در این زمینه داشته باشد.