به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا کاکاوند ظهر امروز در نشست خبری تشریح پروژه‌های دهه مبارک فجر امسال که به صورت مجازی برگزار شد، اظهار کرد: امسال بودجه تعمیر و نگهداری حوزه آب روستایی استان حدود یازده میلیارد تومان بوده که تاکنون نیز تخصیص پیدا نکرده و در این زمینه با مشکل مواجه هستیم. وی از […]

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا کاکاوند ظهر امروز در نشست خبری تشریح پروژه‌های دهه مبارک فجر امسال که به صورت مجازی برگزار شد، اظهار کرد: امسال بودجه تعمیر و نگهداری حوزه آب روستایی استان حدود یازده میلیارد تومان بوده که تاکنون نیز تخصیص پیدا نکرده و در این زمینه با مشکل مواجه هستیم.

وی از آبرسانی به ۴۴ روستا در سطح استان طی ایام دهه مبارک فجر امسال خبر داد و افزود: آبرسانی به این تعداد روستا با اعتباری بالغ بر ۲۶۲ میلیارد ریال صورت می‌گیرد و با این آبرسانی تعداد ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر از روستاییان استان از نعمت آب آشامیدنی سالم برخوردار می‌شوند.

افتتاح ۱۸ پروژه در حوزه آب و فاضلاب استان به مناسبت ایام دهه فجر

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با بیان اینکه طی ایام دهه مبارک فجر امسال ۱۸ پروژه در حوزه آب و فاضلاب کرمانشاه افتتاح می‌شود، تصریح کرد: افتتاح این پروژه‌ها در سطح ۷ شهرستان استان انجام می‌شود.

کاکاوند به آخرین وضعیت تصفیه خانه فاضلاب شهرستان هرسین اشاره کرد و گفت: این تصفیه خانه جز پروژه‌های پویش هر هفته الف. ب ایران است که از ۲ ماه پیش وارد مدار شده اما به طور رسمی در دوم اسفندماه سال جاری به بهره برداری می‌رسد.

وی پروژه آبرسانی به شهر صحنه از محل سراب دربند را یکی دیگر از پروژه‌های آماده افتتاح طی دهه مبارک فجر امسال اعلام کرد و افزود: افتتاح ایستگاه پمپاژ شهر روانسر با ظرفیت پمپاژ ۱۰۰ لیتر بر ثانیه از جمله دیگر پروژه‌های افتتاحی این ایام است که کمبود و افت فشار آب این شهر را رفع می‌کند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
آماده باش آتش نشانی در چهارشنبه‌ی آخر سال

وی با اشاره به ۵۴۰ هزار مشترک استان در بخش شهری و روستایی، افزود: در حال حاضر از ۲ هزار و ۵۶۰ روستا، تعداد یک هزار و ۸۸۸ روستا تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب کرمانشاه قرار دارند و بر اساس تعهد این شرکت مبنی بر آبرسانی به ۱۰۰ روستا تا پایان سال جاری، تاکنون به ۷۶ روستا آبرسانی شده و تعدادی نیز طی ۲۲ بهمن آبرسانی می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه به تعداد روستاهای تحت پوشش آبرسانی سیار اشاره کرد و گفت: در حال حاضر به ۱۱۰ روستا در سطح استان با تانکر آبرسانی می‌شود.