رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه: با توجه به جهش‌های ایجاد شده در ویروس کرونا، موج چهارم بیماری خطرناک‌تر است و با قدرت سرایت بیشتری مواجه خواهیم بود. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، دکتر محمودرضا مرادی در جلسه ستاد دانشگاهی مدیریت کرونا با بیان این مطلب گفت: در دوران پیک بیماری استان کرمانشاه […]

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه: با توجه به جهش‌های ایجاد شده در ویروس کرونا، موج چهارم بیماری خطرناک‌تر است و با قدرت سرایت بیشتری مواجه خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، دکتر محمودرضا مرادی در جلسه ستاد دانشگاهی مدیریت کرونا با بیان این مطلب موج چهارم کرونا خطرناک‌تر و قدرت سرایت بیشتری داردگفت: در دوران پیک بیماری استان کرمانشاه یکی از استان‌های با شیوع بسیار بالا بود که با زحمات همکاران پرتلاش و کادر بهداشتی و درمانی دانشگاه و همراهی خوب مردم استان موفق به مهار بیماری شدیم و خوشبختانه مدتی شیوع بیماری کاهش پیدا کرده بود.

وی افزود:، اما به دلیل کاهش حساسیت‌ها و عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، متاسفانه در هفته گذشته سیر نزولی کرونا در استان کاهش یافته و در روز‌های آینده شاهد روند صعودی بیماری و موارد ابتلا خواهیم بود. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی تصریح کرد: با توجه به جهش‌هایی که در ویروس ایجاد شده ممکن است در موج چهارم، بیماری خطرناک‌تر و مسری‌تر باشد، بنابراین باید تمام تلاش خود را بکار گیریم که وارد این مرحله نشویم.

دکتر مرادی خاطرنشان کرد: در استان‌های مجاور ما از جمله ایلام، همدان، لرستان وکردستان نیز تعداد موارد بستری رو به افزایش است که زنگ خطر جدی برای ما محسوب می‌شود و باید در این زمینه اقدامات پیشگیرانه با دقت بیشتری صورت پذیرد.

وی اظهار داشت: یکی از بهترین کار‌ها این است که اگر در مناطقی شاهد افزایش موارد ابتلا به بیماری بودیم، اقدامات کنترلی و پیشگیرانه به بهترین نحو صورت گیرد تا بیماری در همان منطقه مهار شود و به سایر مناطق و شهر‌ها انتقال پیدا نکند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کرمانشاه در لیگ برتر بوکس شرکت می‌کند

دکتر مرادی گفت: نظارت جدی بر رعایت دستورالعمل‌ها باید تداوم داشته باشد، همچنین پایش مستمر و رصد موارد مبتلا به بیماری کووید و افرادی که با آن‌ها در ارتباط بوده اند، جهت قطع زنجیره بیماری بسیار موثر خواهد بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی افزود: فعالیت مراکز ۱۶ ساعته باید همچنان ادامه داشته باشد و همچنین تعداد تست‌های تشخیصی سریع کرونا نیز باید افزایش یابد تا با شناسایی موارد قطعی در کوتاه‌ترین زمان ممکن و قرنطینه آن‌ها زنجیره انتقال قطع شود.

وی یاداور شد: مدیران شبکه در شهرستان‌ها نیز باید در خصوص اقدامات پیشگیرانه و کنترلی مقابله با کرونا به صورت فعال عمل کنند و در شهرستان‌های نزدیک به استان‌های مجاور در صورت بروز هر گونه تغییری در وضعیت شهرستان و افزایش تعداد موارد مبتلا باید با نظارت ویژه، بیماری کووید در آن شهرستان کنترل شود چرا که در غیر اینصورت موجب اپیدمی در سایر شهرستان‌ها خواهد شد.

دکتر مرادی در پایان اظهار داشت: ما در دانشگاه علوم پزشکی پرسنل نجیب و ارزشمندی داریم و همواره قدردارن زحمات و تلاش‌های شبانه روزی این عزیزان هستیم، ما نمی‌توانیم این زحمات را جبران کنیم، اما در خصوص پرداخت به موقع کارانه‌ها و حق کارکنان پیگیری‌های لازم به شکل مستمر صورت می‌گیرد.