در دهه فجر امسال ۱۸ پروژه آبرسانی به روستا‌های استان با اعتبار ۲۶۲ میلیارد ریال به بهره برداری می‌رسد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه در نشست خبری با اصحاب رسانه که به صورت مجازی برگزار شد، گفت: با بهره برداری از این پروژه‌ها ۱۲ هزار […]

در دهه فجر امسال ۱۸ پروژه آبرسانی به روستا‌های استان با اعتبار ۲۶۲ میلیارد ریال به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه در نشست خبری با اصحاب رسانه که بهره برداری از ۱۸ پروژه ابرسانی به روستا‌های کرمانشاه در دهه فجربه صورت مجازی برگزار شد، گفت: با بهره برداری از این پروژه‌ها ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر در ۴۴ روستای استان از نعمت آب سالم و پایدار برخوردار می‌شوند.

کاکاوند افزود: در این طرح‌ها برای ۵۰ نفر به صورت مستقیم و ۹۲ نفر نیز به طور غیرمستقیم اشتغالزایی ایجاد می‌شود.

وی خاطرنشان کرد:همچنین در دهه فجر امسال پروژه‌های دیگری از جمله تصفیه خانه فاضلاب هرسین و ایستگاه پمپاژ شهر روانسر با حجم ۱۰۰ لیتر بر ثانیه به بهره برداری می‌رسد.

کاکاوند با بیان اینکه امسال ۱۷۰۰ مشترک جدید به شبکه آب و فاضلاب استان اضافه شده، اظهار داشت: در حال حاضر ۵۴۰ هزار مشترک آب در دو حوزه شهری و روستایی استان وجود دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان با اشاره به اینکه از دو هزار و ۵۶۰ روستای استان هزار و ۸۸۸ روستا تحت پوشش شبکه اب و فاضلاب هستند، گفت: برای تحت پوشش قرار دادن ۶۵۰ روستای باقیمانده جلساتی با استانداری و فرمانداری‌ها برگزار شده و در برخی از روستا‌ها لوله گذاری نیز انجام شده، اما بعضی از روستاییان حاضر به نصب کنتور نیستند.

کاکاوند افزود: در برخی دیگر از روستا‌ها مشکل کمبود اب وجود دارد که برنامه داریم هرسال تعدادی از آن‌ها را تحت پوشش قرار دهیم.

وی با بیان اینکه ۱۱۰ روستای استان در حال حاضر با تانکر آبرسانی می‌شود، خاطرنشان کرد: برای تامین آب پایدار روستا‌های استان ۷۰۰ میلیارد تومان و برای نگهداری تاسیسات اب روستایی نیز ۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
سردرگمی مسئولان اقتصادی و ضرر چند میلیاردی کرمانشاه/ علم وثروت در استان هست اما مدیریت خیر

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همچنین با اشاره به کمبود آب شهر کرمانشاه گفت: راه نجات شهر کرمانشاه از کم آبی استفاده از ظرفیت سد گاوشان است که این پروژه قرار بود سال ۱۳۹۴ به بهره برداری برسد، اما بعد از گذشت چندین سال هنوز تکمیل نشده و طبق آخرین جلسه‌ای که روز گذشته با آب منطقه‌ای داشتیم، قرار است خرداد ماه سال آینده آب سد گاوشان وارد مدار شود.