ورودی آب سد‌های استان کرمانشاه از ابتدای سال آبی امسال (اول پاییز) تا کنون ۲۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کاهش نزولات آسمانی را از دلایل کاهش روان آب‌ها و در نهایت کم شدن ورودی آب به […]

ورودی آب سد‌های استان کرمانشاه از ابتدای سال آبی امسال (اول پاییز) تا کنون ۲۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کاهش نزولات آسمانی را از دلایل کاهش روان کاهش ۲۲ درصدی ورودی آب سد‌های استان کرمانشاهآب‌ها و در نهایت کم شدن ورودی آب به سد‌های استان اعلام کرد.

درویشی گفت: ظرفیت سد‌های استان یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون متر مکعب است که از این میزان تاکنون حدود ۸۴۲ میلیون متر مکعب معادل ۶۲ و نیم درصد پر شده است.

وی مدیریت منابع و مصارف، ظرفیت سازی، کنترل و ذخیره سیلاب‌های احتمالی و کنترل مصارف شبکه‌های پایاب سد‌ها را از جمله تمهیدات اندیشیده شده در مدیریت آب و جلوگیری از هدر رفت آن عنوان کرد.

درویشی همچنین از مردم خواست با توجه به وضعیت منابع آبی استان کرمانشاه در بخش‌های مختلف مصرف از جمله شرب و کشاورزی صرفه جویی کنند.

در استان کرمانشاه ۱۲ سد وجود دارد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
نامه نمایندگان کنگره به بایدن درباره برنامه موشکی ایران/پهلو گرفتن 6 کشتی جنگی روسیه در بندر طرطوس سوریه/ خیز امارات برایبازگرداندن سوریه به اتحادیه عرب/ برگزاری کمیسیون‌های مشترک ایران وهمسایگان در ماه‌های آینده