امیر قلعه‌نویی در ارتباط تصویری با برنامه فوتبال برتر اظهار داشت: ابتدا معذرت‌خواهی می‌کنم بابت اتفاقاتی که آخر بازی با تراکتور افتاد. من به‌عنوان مسئول فنی عذرخواهی می‌کنم. همچنین آرزوی سلامتی برای آقای اخباری می‌کنم و امیدوارم که هرچه زودتر خدا به او سلامتی بدهد. یک تشکری هم از بازیکنانم می‌کنم که در این چند […]

 امیر قلعه‌نویی در ارتباط تصویری با برنامه فوتبال برتر اظهار داشت: ابتدا معذرت‌خواهی می‌کنم بابت اتفاقاتی که آخر بازی با تراکتور افتاد. من به‌عنوان مسئول فنی عذرخواهی می‌کنم. همچنین آرزوی سلامتی برای آقای اخباری می‌کنم و امیدوارم که هرچه زودتر خدا به او سلامتی بدهد. یک تشکری هم از بازیکنانم می‌کنم که در این چند هفته یک فوتبال خیلی خوب، روان و تاکتیکی به نمایش گذاشتند. از علی ابراهیمی نیز تشکر می‌کنم که صادقانه گفت اشتباه کردم. یک تیمی اگر می‌بازد کل تیم مقصر است. کاپیتان تیم ما مسئولیت باخت را قبول کرد و از او تشکر می‌کنم.

به گزارش فرتاک نیوز، سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر ادامه داد: این اشتباهات داوری چند سال است که رخ می‌دهد و به نظر من اتفاق نیست. در چند سال گذشته همیشه ما ضرر کرده‌ایم و نمی‌توانیم بگوییم اتفاق بوده است، وقتی پشت سر رخ می‌دهد. اشتباهاتی که باعث شده است ما جام را از دست بدهیم، پس این موضوع را من اتفاق نمی‌دانم، عقبه‌‌ای دارد و فقط برای قلعه‌نویی می‌افتد. اگر قلعه‌نویی مسئولیت ذوب‌آهن را داشته باشد همانجا اشتباهات داوری رخ می‌دهد. در سپاهان هم همینطور بود و الان در گل‌گهر نیز تکرار می‌شود. گل‌گهر سال دومش است که در لیگ برتر حضور دارد. مدیران و افرادی که در گل‌گهر هستند، بسیار آدم‌های خوبی هستند و تلاش می‌کنند و زیرساخت‌ها را به خوبی فراهم کرده‌اند. من می‌گویم اگر مشکلی با قلعه‌نویی دارند تو را به قرآن قسم چرا این تیم باید به خاطر من ضربه بخورد. این مسائل اتفاق نیست و یک سریال است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
من فرزند لیگ قهرمانان هستم!

وی افزود: من خواهش می‌کنم هرکسی را که اسم بردم به او وقت دهید تا از خودش دفاع کند. داوران بزرگ این مملکت مثل آقای اشکان خورشیدی چطور می‌شود که هر بازی که داور ماست، اشتباه می‌کند؟! به طور مثال بازی سایپا – ذوب‌آهن، یا بازی سپاهان – تراکتور و یا همین بازی گل‌گهر – تراکتور. اشتباهات این بازی‌ها کارشناسی شده است که می‌گویم. من دلم برای تیم گل‌گهر می‌سوزد، من ۱۰ سال است که به این ظلم‌ها عادت دارم و با فیلم و کارشناسی‌ حرف می‌زنم، وگرنه ادعای من بیشتر است که در حقم ظلم شده است. چطور می‌شود که آقای خورشیدی‌ گل سالم ما را خطا اعلام می‌کند؟! آقای صفایی در دقیقه ۹۵ توپی که به سینه یونس شاکری می‌خورد را پنالتی می‌گیرد. همین داور پنالتی صد درصد ما را مقابل آلومینیوم اراک نگرفت.

سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر خاطرنشان کرد: سلامت داوران صد درصد است، ولی چند داور نسبت به من ذهنیت دارند. من یک چیز می‌خواهم، آنهم عدالت است، اگر این چیز زیادی است بگویید که ما عدالت هم نخواهیم.

وی با اشاره به تکرار اشتباهات داوری در بازی‌های ذوب‌آهن  گفت: رحمان رضایی یکی از سرمایه‌های فوتبال ماست و تیمش فوتبال باکلاسی بازی می‌کند. او در این چند وقت فکر می‌کنم تا مرز سکته هم رفت و تنها اشتباهی که برای تیمش رخ داد مقابل ما بود که از اشتباه داوری سود بردند! اگر سخت‌افزاری داوری‌مان را درست کنیم، مشکلات برطرف می‌شود. ما الان سیستم رادیویی نداریم در صورتی که با ۴۰۰ میلیون می‌توانیم این سیستم را راه‌اندازی کنیم. من خواهشم از داورانی که اسم بردم این است که اگر از قلعه‌نویی ذهنیتی دارند، این ذهنیت را پاک کنند تا افرادی که در تیم گل‌گهر زحمت می‌کشند، لطمه نبینند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
آنتونی مارسیال به رکورد 250 بازی با پیراهن منچستریونایتد رسید

قلعه‌نویی تصریح کرد: ما تیم آنچنانی نیستیم که در آبادان با یک اشتباه تیم‌مان جمع شود. بازیکن ما از کنار هر کسی رد می‌شود پنالتی می‌گیرند، ولی نمی‌دانم چرا برای ما نمی‌گیرند.  من از داوران حلالیت می‌طلبم. من اعتقادم این است که روی اشتباهات داوری جام را از دست دادم و خواهش می‌کنم داوران ذهنیت‌شان را از من کنار بگذارند. من تا روزی که در فوتبال کار کنم برای من سؤال است که چطور آقای موعود بنیادی‌فر با آن اشتباهی که در جام حذفی کرد فینال را قضاوت کرد.