سرهنگ علی ولی‌پور گودرزی با اعلام خبر کشف حدود هفت هزار دستگاه ماینر در تهران، در تشریح این خبر اظهار کرد: پرونده‌ای مبنی بر دپو و نگهداری دستگاه‌های  استخراج  ارز دیجیتال (ماینر)، به پلیس امنیت اقتصادی تهران ارجاع شد که محتویات پرونده حاکی از آن بود، مردی با تأسیس شرکتی فنی و مهندسی اقدام به آماده‌سازی و بهره‌برداری ۶ هزار و ۹۸۴ دستگاه ماینر […]

سرهنگ علی ولی‌پور گودرزی با اعلام خبر کشف حدود هفت هزار دستگاه ماینر در تهران، در تشریح این خبر اظهار کرد: پرونده‌ای مبنی بر دپو و نگهداری دستگاه‌های  استخراج  ارز دیجیتال (ماینر)، به پلیس امنیت اقتصادی تهران ارجاع شد که محتویات پرونده حاکی از آن بود، مردی با تأسیس شرکتی فنی و مهندسی اقدام به آماده‌سازی و بهره‌برداری ۶ هزار و ۹۸۴ دستگاه ماینر کرده بود.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی افزود: کارآگاهان در رصدهای اطلاعاتی موفق شدند محل شرکت را در آپارتمانی در محدوده کیلومتر هشت جاده کرج شناسایی کنند.

وی تصریح کرد: با هماهنگی مقام قضائی تیمی از کارآگاهان به محل اعزام و موفق شدند در یک عملیات پلیسی مالک اصلی کالاها را دستگیر کنند.

این مقام انتظامی ادامه داد: در بازدید و بازرسی از محل تعداد ۶ هزار و ۳۱۲ دستگاه ماینر نصب‌شده و تعداد ۶۷۲ دستگاه ماینر آماده نصب نیز کشف شد.

به‌گفته گودرزی، تا اخذ نظریه کارشناسان توسط اداره برق و بررسی مجوز (برگ سبز ماینر)، شرکت فنی و مهندسی پلمب شد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف‌شده را ۸۰ میلیارد ریال اعلام کرده‌اند، گفت: هیچ راه رایگان و بدون زحمتی برای کسب درآمد از این طریق وجود ندارد و کسب درآمد از طریق “بیت‌کوین” مستلزم زمان و پول برای خرید دستگاه و تجهیزات و البته کسب تجربه است.

 

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
"هلال احمر" نباید سیاسی شود