به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، ابراهیم شکیبا معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت : به طور قطع مردم با جدی گرفتن شیوه‌نامه‌های بهداشتی، نقش بسیار مهمی در قطع زنجیره کرونا خواهند داشت. او با تاکید بر اینکه باید اخذ تعهدنامه از افراد مبتلا و آموزش مداوم افراد بیمار و خانواده […]

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، ابراهیم شکیبا معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت : به طور قطع مردم با جدی گرفتن شیوه‌نامه‌های بهداشتی، نقش بسیار مهمی در قطع زنجیره کرونا خواهند داشت.

او با تاکید بر اینکه باید اخذ تعهدنامه از افراد مبتلا و آموزش مداوم افراد بیمار و خانواده آن‌ها مد نظر قرار گیرد و نظارت بر نقاط پرخطر و اماکن تجمعی نباید فراموش شود، گفت : باید در تالارها، دفاتر پیشخوان و پلیس ۱۰+ و نانوایی‌ها، بازرسی‌ها تشدید و در صورت عدم رعایت پروتکل‌ها با آن‌ها برخورد شود.

رئیس شبکه بهداشت استان کرمانشاه افزود: شهرستان‌ها تاکنون در کنترل اپیدمی کرونا بسیار خوب عمل کردند و با توجه به شرایط موجود نیز نظارت و پایش دقیق باید توسط مدیران شبکه‌ها صورت گیرد.

شکیبا افزود: پیگیری بیماران مثبت و افرادی که مواجه نزدیک با این بیماران بوده‌اند باید به صورت مستمر صورت گیرد و پیگیری این افراد در روز‌های تعیین شده به دقت انجام گردد.

او ادامه داد: خوشبختانه مشکل تامین کیت آزمایش کرونا در استان نداریم و در برخی شبکه‌ها با وجود افزایش تست‌های انجام شده در ثبت سامانه با مشکل مواجه هستند و باید آزمایش‌های پی سی آر انجام شده و روز‌های پیگیری به صورت دقیق در سامانه سیب ثبت گردد.

او ادامه داد: با اقدامات انجام شده در شهر‌های مرزی استان، هیچ مسافری در صورت نداشتن تاییدیه آزمایش پی سی آر یا رپید تست امکان ورود به کشور را نخواهد داشت.

او گفت: توجه به این مساله در شهرستان قصرشیرین و مرز‌های پرویزخان و خسروی به بهترین نحو در حال انجام است و در شوشمی و شیخ صله نیز با وجود اینکه تردد زیادی صورت نمی‌گیرد باید با حساسیت بیشتری انجام شود .

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
دیوان شاکه و خان منصور ایوانی منتشر شد

انتهای پیام/د