گاف بزرگ مدیران استقلال در قرارداد میلیچ
گاف بزرگ مدیران استقلال در قرارداد میلیچ
  • فرنیوز 1
  • 7 بهمن 1399
  • ۰

جلسه هیات مدیره باشگاه استقلال امروز برگزار شد و حجت نظری، سخنگوی باشگاه اعلام کرد هروویه میلیچ به جمع بازیکنان استقلال برمی گردد اما حرف های سخنگوی استقلال یک نکته عجیب داشت. او در حالی از اتمام قرارداد میلیچ حرف زد که قرارداد این بازیکن نشان می دهد تا تیرماه سال آینده معتبر بوده است.

هروویه میلیچ پس از این که در دربی ۹۴ نیمکت نشین شد و حتی به عنوان یار تعویضی هم به زمین فرستاده نشد از ایران رفت. البته او بلیت سفرش را از قبل تهیه کرده بود و حتی اگر فیکس هم بازی می کرد، فردای دربی راهی کشورش می شد چرا که باشگاه دو ماه حقوق او را نپرداخته و شرایط را برای فسخ یک طرفه بازیکن مهیا کرده بود.

قبل از نیمکت نشینی میلیچ در دربی، این بازیکن از سوی کادرفنی در اختیار مدیریت باشگاه قرار گرفت و پس از نیمکت نشینی در دربی میلیچ به همراه خانواده اش ایران را ترک کرد. قبل از خروج مدافع کروات از ایران ظاهرا باشگاه به درخواست میلیچ برای تمدید قرارداد دوساله بی اعتنایی کرده و میلیچ هم که مطالباتش را به مدت دو ماه دریافت نکرده بود با اتکا به قانون حمایتی فیفا ایران را ترک کرد.(قانون حمایتی فیفا می گوید اگر یک بازیکن یا مربی دو ماه مطالباتش را دریافت نکند پس از ارسال هشدار ۱۵ روزه می تواند قراردادش را یک طرفه فسخ کند.)

البته این اولین بار نبود که میلیچ مطالباتش را به مدت دو ماه دریافت نمی کرد اما دفعات قبل میلیچ با باشگاه مدارا کرد و ایران را ترک نکرد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
اذعان معاون اول رئیس‌جمهور به برخی اشتباهات دولت/ حرف‌هایناگفته زیادی دارم

این بار قضیه فرق داشت و علاوه بر عدم دریافت مطالبات و بی اعتنایی باشگاه به تمدید قرارداد دوساله، نیمکت نشینی هم به مشکلات این بازیکن اضافه شده بود و کادرفنی استقلال با بی مهری با این بازیکن برخورد کرد تا میلیچ دلیلی برای حضور در ایران نداشته باشد.

امروز صبح جلسه هیات مدیره استقلال تشکیل شد تا به وضعیت مدافع کروات رسیدگی کند. پس از این جلسه حجت نظری، سخنگوی باشگاه استقلال اعلام کرد میلیچ به جمع آبی پوشان بر می گردد اما در این میان یکی از ادعا های مسئولان باشگاه استقلال عجیب به نظر می رسد، مسئولان باشگاه مدعی هستند میلیچ چه ایران را ترک می کرد یا نمی کرد، قراردادش در پایان این ماه به پایان می رسید. اما متن قرارداد این بازیکن چیز دیگری را می گوید.

در بخش دوم قرارداد میلیچ آمده است این قرارداد در تاریخ ۳۰ ژوئن ۲۰۲۱ معادل ۹ تیر ۱۴۰۰ به پایان می رسد البته با شیوع ویروس کرونا طبق این قرارداد میلیچ باید ۲ فصل فوتبالی در استقلال بازی کند. حتی اگر شیوع ویروس کرونا و تاریخ اتمام لیگ بیستم را در نظر نگیریم میلیچ تا ۹ تیر ۱۴۰۰ با استقلال قرارداد دارد و اگر لیگ تا این تاریخ تمام نشود هم او موظف است مطابق این قرارداد تا پایان لیگ بیستم ما که همان فصل فوتبالی ۲۰-۲۱ است در خدمت استقلال باشد.

این اسناد خلاف آن چیزی است که مسئولان استقلال ادعا کرده اند و دلیل این که مدیران استقلال می گویند قرارداد میلیچ با استقلال به اتمام رسیده بود از دو حالت خارج نیست. حالت اول این است که پس از انعقاد این قرارداد که در زمان مدیریت امیرحسین فتحی در استقلال بوده، در دوران مدیریت احمد سعادتمند در قرارداد میلیچ دست برده اند و آن را تغییر داده اند که این کار بسیار اشتباهی است چرا که مبلغ این قرارداد نسبت به سایر بازیکنان خارجی که اکثرشان هم کیفیت میلیچ را ندارند کم تر است. مبلغ قرارداد فصل دوم میلیچ نسبت به فصل اولش هیچ افزایشی نداشته و استقلال برای هر دو فصل باید یک مبلغ مشخص را به این مدافع کروات پرداخت می کرده است. (به دلیل حساسیت بازیکنان خارجی روی افشای مبلغ قراردادشان، مبلغ قرارداد پوشانده شده است تا رابطه باشگاه استقلال و میلیچ از این بدتر نشود)

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
طرح ممنوعیت تردد خودرو در کرمانشاه برای پنجشنبه آخرسال اجرامی‌شود

حالت دوم هم این است که مدیران استقلال با هواداران این تیم رو راست نبوده اند و عامدانه یا ندانسته مدعی اند قرارداد میلیچ با استقلال به پایان رسیده است. سخنگوی باشگاه پس از پایان جلسه هیات مدیره استقلال گفت:

اما قراردادی که میلیچ با استقلال بسته تا تیرماه سال آینده اعتبار دارد. حقیقت این است که میلیچ دیگر حاضر نیست به این قرارداد برگردد. قراردادی که به دلیل نداشتن آپشن و اضافه نشدن مبلغ در سال دوم به نفع استقلال بود اما حالا که میلیچ از این قرارداد خارج شده، یک قرارداد دو ساله جدید می خواهد. پرداخت نکردن حقوق این بازیکن باعش شد استقلال حالا ناچار باشد با هروویه یک قرارداد دو ساله جدید بنویسد.


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط