نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی در گفتگو با کردپرس: سرویس کرمانشاه _ شهریار حیدری گفت: سرمایه‌گذاری دو میلیارد دلاری وزارت نفت در شهرستان‌های مرزی استان کرمانشاه در زمینه صنایع پالایشگاهی و پتروشیمی یک اتفاق بی‌نظیر و تاریخی است که به تولید و اشتغال منطقه کمک خواهد کرد. به گزارش کردپرس نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی […]

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی در گفتگو با کردپرس:

سرمایه‌گذاری دو میلیارد دلاری وزارت نفت در شهرستان‌های مرزی یک اتفاق تاریخی است

سرویس کرمانشاه _ شهریار حیدری گفت: سرمایه‌گذاری دو میلیارد دلاری وزارت نفت در شهرستان‌های مرزی استان کرمانشاه در زمینه صنایع پالایشگاهی و پتروشیمی یک اتفاق بی‌نظیر و تاریخی است که به تولید و اشتغال منطقه کمک خواهد کرد.

به گزارش کردپرس نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه این گفتگو با اشاره به ظرفیت‌های ممتاز شهرستان‌های قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل‌ذهاب در حوزه‌های مختلف سرمایه‌گذاری؛ عنوان کرد: در طول شش ماه گذشته چندین دیدار مشترک با وزیر نفت داشته‌ایم و درخواست کرده‌ایم با توجه به مزیت‌های نفت و گاز این شهرستان‌ها، در زمینه احداث پالایشگاه و پتروشیمی سرمایه گذاری هایی از سوی این وزارتخانه صورت بگیرد.

نماینده شهرستان‌های سرپل ذهاب، قصرشیرین و گیلانغرب افزود: در آخرین نشست با مهندس زنگنه، توافق شد که یک تیم کارشناسی با هدف شناسایی و ظرفیت‌سنجیِ امکان بهره‌برداری از منابع گاز در منطقه به ایجاد یک پالایشگاه گاز و پتروشیمی به عنوان صنایع پایین دستی در منطقه به مطالعه بپردازد.

وی ادامه داد: در همین راستا در روزهای گذشته یک تیم کارشناسی از وزارت نفت وارد منطقه عمومی گیلانغرب، قصرشیرین و سرپل ذهاب شدند و مناطقی از این سه شهرستان را مورد بررسی قرار دادند.

حیدری افزود: این تیم با یک نگاه مثبت گزارش خود را به وزارت نفت ارائه کرده اند و بعد از تایید این گزارش، حداقل ۲ میلیارد دلار از سوی این وزارت خانه در این شهرستان‌ها سرمایه‌گذاری می‌شود که یک اتفاق تاریخی در کرمانشاه است و تاکنون چنین ظرفیتی در حوزه سرمایه گذاری ارزی در استان ایجاد نشده است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
لزوم برخورد با توزیع مواد مخدر در برخی از عطاری‌هایکرمانشاه

  وی در ادامه به تشریح آثار مثبت این پروژه بزرگ در منطقه پرداخت و گفت: این پروژه‌ها می تواند به بهره‌برداری مناسب از منابع موجود در شهرستان‌های مرزی و همچنین اشتغال جوانان منطقه بسیار کمک کند.

 نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه سخنانش بر لزوم تربیت نیروی انسانی ماهر از میان جوانان بومی منطقه تاکید کرد و گفت: همزمان با آغاز عملیات اجرایی آغاز اجرایی، تلاش می‌کنیم از طریق ظرفیت های دانشگاه رازی کرمانشاه و ظرفیت‌های دانشگاهی سرپل ذهاب، قصرشیرین و گیلانغرب، رشته‌های مرتبط با این صنایع ایجاد کنیم تا نیروی انسانی  مورد نیاز از میان همین جوانان بومی تامین شود.