آخرین اخبار

بازوند: خسارت ۱۰ هزار میلیارد تومانی کرونا به اقتصاد ایران

بهمن ۷, ۱۳۹۹

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، هوشنگ بازوند امروز در مراسم روز جهانی گمرک که در محل این اداره کل برگزار شد، به خسارت های اقتصادی شیوع کرونا اشاره کرد و اظهار داشت: کرونا و اعمال محدودیت‌های ناشی از آن بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان خسارت‌ به بخش اقتصادی وارد کرده و سفره مردم را کوچک کرده است.

وی وضعیت حال حاضر استان به لحاظ شیوع ویروس کرونا مطلوب ندانست و افزود: افزایش تعداد تست‌های مثبت و بیماران بستری نوید خوبی را در استان نمی‌دهد، احتمال شیوع موج چهارم را بیشتر می‌کند که به تبع تبعات اقتصادی آن بیش ازدیگر موج‌های گذشته خواهد بود.

استاندار کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه پرسنل گمرک در خط مقدم جنگ اقتصادی حضور دارند، افزود: پرسنل گمرک در در روزهای اوج‌گیری کرونا پای کار بودند و اجازه نداند یک روز فعالیت گمرک متوقف شود.

بازوند با بیان اینکه کرونا با تمام ضررها لطمه چندانی را به شاخص‌های اقتصادی و صادرات ایران وارد نکرده است، تصریح کرد: اگر کشوری به دنبال اقتصادی سالم‌ است، باید در گمرک سالم به دنبال آن بگردد، باید به دنبال این باشیم که در مرزها برای برقراری امنیت به جای اینکه سرباز تردد کند، کالا جابجا شود، صادرات رونق داشته باشد.

بازوند در پایان اشاره به کاهش آمار بیکاری استان در پاییز امسال داشت و گفت: الان فاصله ما با میانگین کشوری سه درصد است، قصد داریم تا سال ۱۴۰۰ بیکاری کرمانشاه را به میانگین کشوری برسانیم.

انتهای پیام/پ


پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
بیش از ۳۰۰ نفر در انتخابات شوراهای روستا درکرمانشاه ثبت نامکردند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×