رامین پهلوانی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، اظهار داشت: فعالیت‌های بازرسی اتاق اصناف باتوجه به شیوع بیماری کرونا شدت یافته است اما الحمدالله ٩٠ درصد واحدهای صنفی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند. وی با بیان اینکه در هفته گذشته ١۵ پرونده عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط بازرسین اتاق اصناف تشکیل شده است، […]

رامین پهلوانی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، اظهار داشت: فعالیت‌های بازرسی اتاق اصناف باتوجه به شیوع بیماری کرونا شدت یافته است اما الحمدالله ٩٠ درصد واحدهای صنفی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند.

وی با بیان اینکه در هفته گذشته ١۵ پرونده عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط بازرسین اتاق اصناف تشکیل شده است، افزود: مشکلات اقتصادی واحدهای صنفی بدلیل شیوع بیماری کرونا افزایش پیدا کرده که جهت رفع آن مسؤلین امر بخصوص دولت باید چاره اندیشی کنند.

معاون بازرسی و نظارت بر واحدهای صنفی اتاق اصناف کرمانشاه با بیان اینکه عمده تخلفات صنفی در حوزه گران‌فروشی است، تصریح کرد: متأسفانه هیچ گونه ثباتی در بحث قیمت در بازار وجود ندارد و دلیل اصلی عدم ثبات قیمت به واحدهای تولیدی باز می‌گردد.

پهلوانی ادامه داد: فروشگاه‌های زنجیره‌ای یکی از عوامل عدم ثبات قیمت هستند، چندی پیش یکی از مسؤلین تعزیرات حکومتی کشور در برنامه زنده تلویزیونی اعلام کرد که واحدهای تولیدی قیمتی که از سوی فروشگاه های زنجیره‌ای اعلام می‌شود را برروی کالا درج می‌کنند.

این مسؤل تأکید کرد: مشکلات واحدهای تولیدی در سطح کشور تأثیرش را در استان‌ها، شهرها و بازار می‌گذارد و خُرده صنف‌ها عامل افزایش قیمت نیستند.

وی در ادامه با بیان اینکه تمامی فروشگاه‌ها مکلف به ارائه فاکتور هستند، خاطرنشان کرد: تخلف بعدی در بازار بحث کم فروشی است که بیشتر در مرغ فروشی‌ها دیده می‌شود که البته دستگاه متولی بررسی ترازوها، اداره استاندارد است.

پهلوانی در پایان با بیان اینکه ٣۵ هزار واحد صنفی دارای مجوز و ١۶ هزار واحد صنفی بدون مجوز در شهر کرمانشاه فعالیت می‌کنند، گفت: تمامی این واحدهای صنفی با ۵ نفر بازرسی می‌شود و متأسفانه اتحادیه‌های صنفی برگ اخطار به واحدهای صنفی بدون مجوز را از واحد بازرسی دریافت نمی‌کنند که بتوانند آنان را تعیین تکلیف کنند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
تداوم نظارت‌میدانی استاندار کرمانشاه بر روند عرضه میوه شبعید

انتهای پیام/ح