به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، طیب حیدری امروز در نشست خبری اظهار داشت: اختلافات بین اعضای شورای شهر کرمانشاه ناشی از دلایل جزئی است که این دلایل جزئی، چالش برگزاری جلسات شورا را به همراه دارد. حیدری با بیان اینکه سابقه اختلافات اعضای شورا به دوره‌های پیشین بر می‌گردد افزود: اکنون مردم از این […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، طیب حیدری امروز در نشست خبری اظهار داشت: اختلافات بین اعضای شورای شهر کرمانشاه ناشی از دلایل جزئی است که این دلایل جزئی، چالش برگزاری جلسات شورا را به همراه دارد.

حیدری با بیان اینکه سابقه اختلافات اعضای شورا به دوره‌های پیشین بر می‌گردد افزود: اکنون مردم از این اختلافات خسته شده‌اند ولی نمی‌توان گفت که مردم در این زمینه بی‌تقصیر هستند البته در ایجاد وضعیت کنونی اعضای شورای مقصر اصلی هستند.

‌رئیس شورای شهر کرمانشاه وجود اختلافاتی که مانع فعالیت شورای شهر کرمانشاه شود را سابقه‌دار دانست و بیان کرد: جامعه‌شناسان باید وضعیت شورای شهر کرمانشاه را بررسی کنند و نسخه‌ای برای آن بپیچند.

وی با اشاره به اینکه شهردار کنونی کرمانشاه میراث‌دار مشکلات بسیاری از گذشته است گفت: خدمات ارائه شده توسط شهرداری و شورای شهر کرمانشاه در شأن مردم نیست اما این گلایه‌ها را نمی‌توان پیش کسی برای حکمیت ارائه کرد.

وی با بیان اینکه هیئت حل اختلاف، مسئولان اجرایی و نظارتی و مردم بدانند که در انجام وظایف کوتاهی نکرده‌ام عنوان کرد: اسامی غایبان جلسات شورای شهر کرمانشاه که به‌واسطه عدم حضور آنها جلسات برگزار نمی‌شود را به فرمانداری کرمانشاه اعلام کرده‌ام.

رئیس شورای شهر کرمانشاه افزود: شورای شهر کرمانشاه یازده عضو دارد که رأی کسی بر دیگری برتری ندارد و رأی کسی که چندین دوره عضو شورا بوده با کسی که اولین دوره را تجربه می‌کند برابر است اما این دموکراسی در شورای شهر کرمانشاه دیده نمی‌شود.

وی با بیان اینکه همه در یک کشتی نشسته‌ایم که در حال به گل نشستن است افزود: در اختلافات شورای شهر نمی‌توان گروهی را مقصر و گروهی را عاری از خطا دانست و از نهادهای نظارتی درخواست دارم که این مشکل را به صورت جدی پیگیری و رفع کنند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
دولت و مسؤولان برای اصناف تعطیل شده کرمانشاه، فکری کنند/حمایت‌ها هنوز در حد حرف است

حیدری با اشاره به اینکه از مردم و رسانه‌ها درخواست دارم برای پایان مشکلات شورای شهر مطالبه‌گر باشند بیان کرد: در شهرهای همسایه که فرهنگی نزدیک به کرمانشاه دارند، با وجود اختلاف میان اعضای شوراهای شهر اما هیچگاه حق شهروندان ضایع نشده است.

وی با انتقاد از شهردار کرمانشاه به دلیل عدم حضور در جلسات شورای شهر گفت: حضور شهردار در جلسات شورای شهر به جایگاه وی لطمه نمی‌زند؛ البته در دوره هیئت رئیسه جدید سه بار از شهردار دعوت شد که جلسات به دلیل به حد نصاب نرسیدن اعضا برگزار نشد.

حیدری با اشاره به اینکه شنبه و یکشنبه هفته آینده چهار جلسه برای تعرفه عوارض برگزار می‌شود تا این طرح در نیمه بهمن تصویب شود عنوان کرد: متمم بودجه که تاکنون به دلیل عدم تشکیل جلسات شورا به نتیجه نرسیده در دستور کار قرار دارد و امیدوارم در هفته آینده به نتیجه برسد.

انتهای پیام/۸۳۲/ ع