به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، بسیج سازندگی به‌فرمان مقام معظم رهبری در سال ۷۹ تشکیل شد و پس از تشکیل این سازمان، اردوهای جهادی و محرومیت‌زدایی یک‌روزه و چندروزه با هدف خدمت به مردم مناطق محروم و عملیاتی شدن فرهنگ خدمت جهادی و رفع محرومیت در مناطق مختلف شهری و روستایی آغاز شد. جهادگران […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، بسیج سازندگی به‌فرمان مقام معظم رهبری در سال ۷۹ تشکیل شد و پس از تشکیل این سازمان، اردوهای جهادی و محرومیت‌زدایی یک‌روزه و چندروزه با هدف خدمت به مردم مناطق محروم و عملیاتی شدن فرهنگ خدمت جهادی و رفع محرومیت در مناطق مختلف شهری و روستایی آغاز شد.

جهادگران بسیجی از وقت و هنر و مهارت خود مایه می‌گذارند و راهی مناطق محروم می‌شوند و هر آنچه از دستشان برمی‌آید در طبق اخلاص می‌گذارند تا بهترین خدمت را به مردم مناطق محروم ارائه کنند و جنسیت در کار جهادی معنا ندارد و بانوان بسیجی نیز همچون مردان در این اردوها حضور می‌یابند.

حل مشکلات امروز کشور در حوزه‌های مختلف اعم از اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، معیشتی مستلزم رویکرد جهادی و انقلابی مدیران و مسئولان در هر پست و جایگاه است و اگر چنین رویکردی عملیاتی شود بدون شک می‌توان گره بسیاری از مشکلات حتی لاینحل را نیز باز کرد.

عزم جهادگران اعم از بسیجی و غیر بسیجی باید در رفع مشکلات و از بین بردن محرومیت‌ها و خدمت به مردم محروم و نیازمند باید الگوی مدیران و مسئولان قرار گیرد زیرا مقام معظم رهبری در تقدیر عملکرد جهادی جوانان مؤمن انقلابی فرمودند: «هرچه ممکن است تلاش کنید و پیش بروید. هرچه ممکن است فکر کنید و این فکر را به مرحله عمل دربیاورید.»

امام خامنه‌ای در تأیید این حرکت‌های انقلابی فرمودند: «بگذارید ما مجموعه عظیمی از نسل انقلاب اسلامی را در کشورمان شاهد باشیم که از لحاظ سطح فهم، مسائل مدیریتی، خدمت رسانی، ایجاد عدالت و قیام به قسط، به جایی رسیده باشد که ذهن‌های معمولی بشر به آنجا نرسیده وباید از او الگو بگیرند.»

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
لیگ فوتبال بلژیک|میلاد محمدی در ترکیب خنت مقابل اوستنده

 

فاطمه ابراهیم‌وندی مسئول گروه جهادی شهیده «طیبه السادات زمانی» با بیان اینکه نخستین کار جهاد سازندگی خواهران دانشگاه آزاد تشکیل این گروه جهادی بود گفت: در این حوزه شروع به جذب نیروی مسئولیت‌پذیر و توانمند در حوزه‌های هنری از جمله گلیم‌بافی، فرش‌بافی، چرم‌دوزی، خیاطی، شیرینی‌پزی و در حوزه علمی و آموزشی شامل تدریس دروس کنکوری و غیر کنکوری کردیم.

مسئول گروه جهادی شهیده طیبه السادات زمانی با اشاره به اینکه نخستین فعالیت گروه جهادی ما برگزاری اردوی جهادی در روستای ده‌پهن است بیان کرد: هدف از برگزاری این اردو الگوسازی برای کودکان و نوجوانان و توانمند کردن بانوان برای ایجاد اشتغال است.

گروه‌های جهادی , استانداری کرمانشاه , محرومیت زدایی , کرونا ,

وی تدریس دروس ریاضی از پایه اول تا هشتم، زبان انگلیسی پایه و پیشرفته و روخوانی قرآن، تشکیل گعده‌هایی در مورد حجاب و زندگی نامه‌های شهدا و اهدای شناسنامه‌های نمادین پیکسل برای تغییر الگوی نوجوانان، تشکیل کلاس‌های نقاشی و کلاژ با موضوع محرم برای کودکان برای ایجاد الگوی اسلامی در کودکان، وجود مشاور خانواده و نوجوانان برای حل مشکلات خانواده‌ها را از فعالیت‌های این گروه جهادی بیان کرد.

وی افزود: آموزش شیرینی‌پزی برای افزایش مهارت و استفاده در کارگاه، تبلیغات و بازاریابی برای کارگاه بانوان، استفاده از نوجوانان برای بالا بردن اعتماد به نفس، حضور بخش بهداشت و درمان برای تست قند و فشار خون از دیگر فعالیت‌های این گروه جهادی است.

گروه‌های جهادی , استانداری کرمانشاه , محرومیت زدایی , کرونا ,

ابراهیم‌وندی با اشاره به اینکه فاز دوم کار این گروه جهادی به بعد از شیوع ویروس کرونا برمی‌گردد عنوان کرد: ایجاد کارگروه و برنامه‌ریزی برای برنامه‌های جهاد سازندگی، ایجاد صندوق اطلاعاتی برای خانوارهای نیازمند و طبقه‌بندی خانوار براساس نیازهای درمانی مالی بانوان سرپرست خانوار و شغلی از فعالیت‌های این دوران گروه جهادی است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
مزایای ثبت نام در سجام

وی با بیان اینکه در راستای کمک‌های مؤمنانه و به مناسبت عید قربان ۴۰۰ عدد مرغ گرم در بین خانوارهای نیازمند و آسیب‌دیده از کرونا در مناطق محروم کرمانشاه توزیع شد بیان کرد:  ۱۰۰۰ پرس غذا نیز در روزهای مختلف و پس از شیوع ویروس کرونا پخت و بین خانوارهای نیازمند شناسایی شده توزیع شده است.

انتهای پیام/۸۳۳/ی