ابراهیم شکیبا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: شهرستان‌ها تا کنون در کنترل اپیدمی کرونا بسیار خوب عمل کردند و با توجه به شرایط موجود نیز نظارت و پایش دقیق باید توسط مدیران شبکه‌ها انجام شود. وی عنوان کرد: پیگیری بیماران مثبت و افرادی که در مواجه نزدیک با این بیماران بوده‌اند […]

ابراهیم شکیبا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: شهرستان‌ها تا کنون در کنترل اپیدمی کرونا بسیار خوب عمل کردند و با توجه به شرایط موجود نیز نظارت و پایش دقیق باید توسط مدیران شبکه‌ها انجام شود.

وی عنوان کرد: پیگیری بیماران مثبت و افرادی که در مواجه نزدیک با این بیماران بوده‌اند باید به صورت مستمر صورت بگیرد و پیگیری این افراد در روزهای تعیین شده به دقت انجام شود. 

شکیبا با بیان اینکه خوشبختانه مشکل تأمین کیت رپید تست در استان نداریم گفت: در برخی شبکه‌ها با وجود افزایش تست‌های انجام شده در ثبت سامانه با مشکل مواجه هستند و باید آزمایش‌های پی سی آر انجام شده و روزهای پیگیری به صورت دقیق در سامانه سیب ثبت شود. 

وی با اشاره به اینکه اخذ تعهدنامه از افراد مبتلا و آموزش مداوم افراد بیمار و خانواده آن‌ها مد نظر قرار گیرد افزود: نظارت بر نقاط پرخطر و اماکن تجمعی نباید فراموش شود و باید در تالارها، دفاتر پیشخوان، نانوایی‌ها و پلیس ۱۰+ بازرسی‌ها تشدید و در صورت عدم رعایت پروتکل‌ها با آن‌ها برخورد شود.

شکیبا عنوان کرد: بر اساس مصوبه ستاد کرونا، بازگشایی تالارها تنها با ۳۰ درصد ظرفیت امکان‌پذیر است و درصورت برگزاری مراسم با بیش از ۳۰ درصد ظرفیت به طور حتم به مراجع قضایی اطلاع داده خواهد شد.

 شکیبا گفت: با اقدامات انجام شده در شهرهای مرزی استان، هیچ مسافری در صورت نداشتن تأییدیه آزمایش پی سی آر یا رپید تست امکان ورود به کشور را نخواهد داشت. 

وی افزود: توجه به این مسئله در شهرستان قصرشیرین و مرزهای پرویزخان و خسروی به بهترین نحو در حال انجام است و در شوشمی و شیخ صله نیز با وجود اینکه تردد زیادی صورت نمی گیرد باید با حساسیت بیشتری انجام شود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
برخورد با باندهای قاچاق مواد محترقه باید جدی‌تر شود

معاون دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه عنوان کرد: به طور قطع مردم با جدی گرفتن شیوه‌نامه‌های بهداشتی، نقش بسیار مهمی در قطع زنجیره کرونا خواهند داشت.

انتهای پیام/۸۳۲/ی