فرحناز محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه ، با اشاره به این که سرپناه و مراکز کاهش آسیب بهزیستی، پذیرای مردان و زنان بی سرپناه در شب‌های سرد زمستان است اظهار داشت: اعزام تیم‌های سیار اورژانس اجتماعی و موبایل ون بهزیستی به مناطق آسیب‌خیز به منظور شناسایی و ساماندهی افراد بی‌خانمان در سطح […]

فرحناز محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه ، با اشاره به این که سرپناه و مراکز کاهش آسیب بهزیستی، پذیرای مردان و زنان بی سرپناه در شب‌های سرد زمستان است اظهار داشت: اعزام تیم‌های سیار اورژانس اجتماعی و موبایل ون بهزیستی به مناطق آسیب‌خیز به منظور شناسایی و ساماندهی افراد بی‌خانمان در سطح کرمانشاه انجام می‌شود.

وی با بیان این که ظرفیت سرپناه‌های شبانه بهزیستی دو برابر شده است عنوان کرد: با توجه به نیاز استان و افزایش سرمای زمستانی استفاده از تمام ظرفیت‌ها و مراکز نگهداری و افزایش پذیرش سرپناه‌های شبانه بهزیستی تا دو برابر بسیار ضروری و حیاتی است.

محمدی از ‌آماده‌ باش کامل ادارت و مراکز نگهداری خبر داد و گفت: در این شب‌های سرد زمستانی هیچ فردی نباید شب را بدون سرپناه سپری کند و تمام تیم‌های سیار، موبایل ون و تیم‌های اورژانس اجتماعی گشت‌زنی‌های ۲۴ ساعته را در دستور کار دارند.

وی از افزایش ظرفیت مرکز ماده ۱۶ به ۳۵۰ نفر خبر داد و افزود: به منظور مدیریت شرایط اضطراری در این شب‌های سرد ظرفیت مراکز ماده ۱۵ نیز هرکدام به ۴۰ نفر و ظرفیت سرپناه‌های شبانه به ۵۰ نفر افزایش می‌یابد.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: مرکز صیانت با ظرفیت ۳۰ نفر و مرکز جدید جامع اعتیاد با ظرفیت ۵۰ نفر هم آماده خدمت‌رسانی به جامعه هدف هستند.

وی افزود: هر شب چهار تیم خودرو ون و اورژانس اجتماعی بهزیستی مشغول مشاوره و انتقال افراد و مراکز مرتبط هستند و این مهم به صورت مستمر ادامه خواهد یافت.

محمدی با بیان اینکه امسال ۷۳۳ معتاد در مرکز نگهداری ماده ۱۶ پذیرش و نگهداری شده است عنوان کرد: خدمات ارائه شده در سرپناه‌های بهزیستی توزیع غذای گرم شام، وعده‌های صبحانه، استحمام و بسته‌های کاهش آسیب است. 

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
آغاز مبارزه با علف‌های هرز مزارع غلات کرمانشاه

وی افزود: سرپناه مردانه شهر کرمانشاه در خیابان اربابی ۵۰ متر جلوتر از پمپ بنزین به سمت شیرخوارگاه روبه روی مدرسه شهید زنگنه و سرپناه زنانه در ابتدای شهرک ژاندارمری روبروی پاسگاه جنب بانک ملی قرار دارد.

انتهای پیام/۸۳۲/ح