ایسنا/کرمانشاه استاندار کرمانشاه با افتخارآمیز دانستن رشد ۱۴ درصدی صادرات استان در ۱۰ ماهه امسال با وجود شرایط کرونا و تحریم‌ها، گفت: خوشبختانه با تلاش های صورت گرفته توانستیم در این شرایط دشوار بازار عراق را حفظ کنیم. هوشنگ بازوند، امروز(هفتم بهمن)در آیین روز جهانی گمرک گفت: هر کشوری برای برخورداری از اقتصادی سالم و […]

ایسنا/کرمانشاه استاندار کرمانشاه با افتخارآمیز دانستن رشد ۱۴ درصدی صادرات استان در ۱۰ ماهه امسال با وجود شرایط کرونا و تحریم‌ها، گفت: خوشبختانه با تلاش های صورت گرفته توانستیم در این شرایط دشوار بازار عراق را حفظ کنیم.

هوشنگ بازوند، امروز(هفتم بهمن)در آیین روز جهانی گمرک گفت: هر کشوری برای برخورداری از اقتصادی سالم و پویا، باید یک گمرک توانمند داشته باشد که از این اقتصاد صیانت و حفاظت کند و خوشبختانه گمرک کشور و گمرک استان کرمانشاه علی رغم همه سختی‌ها و کمبودها، این وظیفه خود را به خوبی انجام داده‌ است.

وی عنوان کرد: روز جهانی گمرک در واقع پیام دهنده این است که در مرزها باید به جای سرباز، کالا از آن تردد کند و این به معنای توسعه و پیشرفت و افزایش مبادلات تجاری میان کشورها است.

بازوند افزود: در این شرایط جنگ تمام عیار اقتصادی، گمرک نقش بسیار ارزنده‌ای در خنثی کردن تحریم ها دارد و گمرک استان این نقش را بسیار خوب ایفا کرده و عملکرد مناسبی داشته است.

وی با اشاره به شرایط دشوار تحریم‌ها و بحران کرونا اظهار داشت: در این شرایط سخت مرزهای استان حتی یک روز هم تعطیل نشد و این نشان از تلاش بی وقفه پرسنل گمرک دارد که در این شرایط بسیار سخت، به خاطر صیانت از اقتصاد و خنثی کردن تحریم ها، مانند یک سرباز در خط مقدم به صورت جهادی کار و تلاش کرده و افتخار آفرینی می کنند.

وی اظهار داشت: بحران کرونا به اقتصاد جهان و ایران لطمه بسیاری وارد کرد و خیلی از شغل‌ها تعطیل شد، ولی با تلاش بسیاری که از سوی تیم اقتصادی استان و مجموعه‌هایی مانند گمرک صورت گرفت، این فشارها را بر پیکره جامعه کاهش دادیم و شاخص‌های اقتصادی استان خیلی تحت تاثیر کرونا قرار نگرفت و حتی شاخص نرخ بیکاری استان بهبود هم یافت. هر چند بر اثر این تحریم های ظالمانه و بحران کرونا، سفره مردم کوچک شد و شرایط سختی را تحمل کردند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
نهاد‌های نظارتی برای حل مشکل شورای شهر کرمانشاه ورودکنند

وی همچنین رشد ۱۴ درصدی صادرات استان در ۱۰ ماهه اخیر و در شرایط کرونایی و تحریم را بسیار خوب توصیف کرد و گفت: خوشبختانه با تلاش های صورت گرفته توانستیم در این شرایط دشوار بازار عراق را حفظ کنیم.

استاندار کرمانشاه تسهیلگری در امر صادرات را وظیفه گمرک دانست و گفت: گمرک در کنار صیانت از اقتصاد، باید برای صادرکنندگان تسهیل گری کند. به واقع گمرک هر چه در این کار موفق‌تر باشد، در واقع به همان میزان تحریم‌های دشمن را خنثی کرده است.

وی در بخش دیگر سخنانش با اشاره به فرا رسیدن بهمن ماه، اظهار داشت: به تعبیر امام خمینی (ره) ماه بهمن برای نظام جمهوری اسلامی یوم الله است. بهمن ماه پیروزی انقلاب و ماه فروریختن حکومت سلطنتی ۲۵۰۰ ساله سلطنتی است.

وی افزود: در تداوم این پیروزی‌ها، ترامپ هم در ماه بهمن سقوط کرد و این پیروزی اخیر حاصل مقاومت فداکارانه مردم در برابر تحریم های بسیار سنگین و ظالمانه بود. ترامپ سقوط کرد و همچنان جمهوری اسلامی پایدار و استوار است.

انتهای پیام