ایسنا/کرمانشاه معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی از مشاهده یک مورد بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کرمانشاه خبر داد. سید بهمن نقیبی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: یک مورد بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان بین طیور بومی یکی از روستاهای شهرستان کرمانشاه شناسایی شده است.  نقیبی افزود: پیش از این در […]

ایسنا/کرمانشاه معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی از مشاهده یک مورد بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کرمانشاه خبر داد.

سید بهمن نقیبی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: یک مورد بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان بین طیور بومی یکی از روستاهای شهرستان کرمانشاه شناسایی شده است. 

نقیبی افزود: پیش از این در هفته گذشته نیز مواردی از شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان را در طیور بومی استان های آذربایجان غربی و البرز داشتیم. ضمن اینکه قبلا هم در دیگر استانهای مواردی از بیماری شناسایی شده است.
معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی اضافه کرد: با توجه به شیوع جهانی بیماری، انتظار دیده شدن مواردی از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کشور وجود دارد.

نقیبی با بیان اینکه مشاهده کانونهای این بیماری هیچ خللی در تولیدات مرغ و تخم مرغ ایجاد نخواهد کرد، ادامه داد: تمامی کانون های شناسایی شده بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کشور بومی بوده و هیچ واحد صنعتی تاکنون درگیر بیماری نشده است. 

نقیبی با بیان اینکه هیچ موردی هم از ابتلای انسانی به این بیماری در کشور گزارش نشده، ادامه داد: شهروندان با خیال راحت می توانند اقدام به خرید مرغ و تخم مرغ از مراکز مجاز کرده و جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

 انتهای پیام

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
این موارد مردها را بیشتر می کشد