ایسنا/کرمانشاه نایب رئیس هیات تیراندازی کرمانشاه گفت: فرسودگی سلاح هایی که داریم و نداشتن دستگاه کمپرسور برای شارژ آنها باعث شده تا تنها سالن تیراندازی کرمانشاه غیرفعال باشد. آرش نیکبخت در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به شرایط نامناسب این روزهای تیراندازی کرمانشاه، از تعطیلی تنها سالن فعال این رشته در استان خبر […]

ایسنا/کرمانشاه نایب رئیس هیات تیراندازی کرمانشاه گفت: فرسودگی سلاح هایی که داریم و نداشتن دستگاه کمپرسور برای شارژ آنها باعث شده تا تنها سالن تیراندازی کرمانشاه غیرفعال باشد.

آرش نیکبخت در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به شرایط نامناسب این روزهای تیراندازی کرمانشاه، از تعطیلی تنها سالن فعال این رشته در استان خبر داد و اظهار کرد: طی یکسال گذشته هیات تیراندازی علیرغم اینکه رشته ای انفرادی است و منعی برای فعالیت نداشت، اما به دلیل برخی مشکلات تعطیل بود.

وی افزود: فرسودگی سلاح هایی که داریم از یکسو و نداشتن دستگاه کمپرسور برای شارژ آنها از طرف دیگر باعث شده تا تنها سالن هیات غیرفعال باشد.  

رئیس هیات تیراندازی شهرستان کرمانشاه با بیان اینکه حدود ۱۰ سالی است که هیچ سلاح جدیدی برای هیات خریداری نشده، اظهار کرد: هرچند از سوی اداره کل ورزش و جوانان و فدارسیون طی این مدت قول هایی برای خریداری سلاح های جدید داده شده، اما هیچکدام محقق نشده است.

وی افزود: از زمانی هم که کرونا آمده به دلیل اینکه سلاحی نداشتیم تا هنرجویان جدید را جذب کنیم، هیات هیچ درآمدی نداشته و از سوی اداره کل ورزش و جوانان هم امسال هیچ اعتباری نگرفتیم تا با این درآمدها بتوانیم بخشی از مشکلات همچون تجهیز سالن به سیستم گرمایشی، پرداخت حقوق پرسنل و هزینه حامل های انرژی را رفع کنیم.

نیکبخت از وقوع برخی سرقت ها در مجموعه ۱۵ خرداد طی ماه های گذشته خبر داد و گفت: باتوجه به گرانی سلاح هایی که در سالن داریم، مکاتباتی را با مسئولین اداره ورزش داشته و از آنها خواستیم تا سالن را بیمه کنند، اما هنوز این کار صورت نگرفته است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
شمار فوتی‌های کرونا در کرمانشاه به 1700 نفر رسید

وی در ادامه با بیان اینکه سالن شهید طهماسبی در مجموعه ورزشی امام(ره) هم از این سرقت ها در امان نمانده، افزود: درخصوص این سالن بارها ازمسئولین خواستیم که مراقبت بیشتری از آن صورت گیرد، اما به دلیل اینکه سیستم گرمایشی و سرمایشی ندارد، کسی حاضر نیست آنجا مستقر شود و نتیجه این مشکل باعث شده تا طی ماه های گذشته سارقین حدود ۲۰۰ میلیون تومان به این سالن دستبرد بزنند.

نایب رئیس هیات تیراندازی کرمانشاه اشاره ای هم به چرایی تعطیلی چندین ساله سالن شهید طهماسبی داشت و گفت: متاسفانه این سالن از نظر امکانات و تجهیزات مشکلاتی دارد و وجود برخی نواقص فنی باعث شده غیرفعال بماند، درحالی که اگر این مشکلات و نواقص رفع شود، می تواند یکی از مجهزترین سالن های تیراندازی ایران باشد.

وی در ادامه با گلایه از بی توجهی مسئولین به رشته تیراندازی، عنوان کرد: علیرغم اینکه بزرگان دینی روی لزوم آموختن رشته ای همچون تیراندازی تاکید دارند، اما مسئولین هیچ توجهی به این رشته ندارند و رشته تیراندازی در کرمانشاه درحال محو شدن است.

نیکبخت افزود: باتوجه به پتانسیل هایی که در این رشته داریم، اگر سالن هایمان مجهز شوند، می توانیم جزو پنج استان اول کشور برای المپیک ۲۰۲۴ باشیم و از غافله کشورهای مدال آور این رشته در المپیک جا نمانیم.  

وی همچنین با اشاره به استعفای رئیس هیات تیراندازی کرمانشاه بدلیل انتقال محل کارش به خارج از کشور، اظهارکرد: علیرغم اینکه حدود بیست روزی است که آقای نظری از ریاست هیات استعفاء کرده، اما هنوز کسی را به عنوان سرپرست انتخاب نکرده اند و هیات همچنان بلاتکلیف است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
سیستم دیپ دیجیتالی باک کامیون راه اندازی شد

رئیس هیات تیراندازی شهرستان کرمانشاه اظهار کرد: باتوجه به اینکه افراد توانمندی در رشته تیراندازی داریم که می توانند سرپرستی این رشته را تا زمان انتخابات برعهده بگیرند، از مسئولین ورزش استان می خواهیم از خود جامعه تیراندازی یک سرپرست را برای این رشته انتخاب کنند.

انتهای پیام