نوربخش حاتمی صبح امروز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اجرای طرح جهش تولید در زمین‌های زراعی دیمی استان کرمانشاه اظهار کرد: با توجه به تفاهم‌نامه وزارت جهاد کشاورزی و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در سطح کشور، این طرح با همکاری سازمان جهاد کشاورزی و بنیاد برکت در ۱۷۱ هزار هکتار از […]

نوربخش حاتمی صبح امروز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اجرای طرح جهش تولید در زمین‌های زراعی دیمی استان کرمانشاه اظهار کرد: با توجه به تفاهم‌نامه وزارت جهاد کشاورزی و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در سطح کشور، این طرح با همکاری سازمان جهاد کشاورزی و بنیاد برکت در ۱۷۱ هزار هکتار از مزارع دیمی استان کرمانشاه اجرا می‌شود

وی افزود: تاکنون حدود ۴۳ هزار کشاورز دیم کار تحت پوشش طرح جهش تولید قرار گرفته و زمین‌های کشاورزی خود را بیمه کرده‌اند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه هزینه بیمه هر هکتار زمین کشاورزی دیمی ۹ هزار و ۵۰۰ تومان است، گفت: هدف از اجرای طرح جهش تولید در استان کرمانشاه اقتصادی کردن کشت محصولات دیمی به ویژه نخود است.

به گفته وی طرح جهش تولید در مزارع دیمی استان کرمانشاه علاوه بر افزایش صرفه اقتصادی کشت محصولات دیم، به دنبال حفظ بافت و رطوبت خاک است.

وی ادامه داد: روش کشت در اراضی دیمی طرح جهش تولید استان کرمانشاه به صورت مستقیم بوده که با کمترین عملیات خاکورزی و ترافیک ماشین آلات کشاورزی انجام می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: تمامی زمین‌های زراعی در حال مکانیزه شدن بوده و در طرح جهش تولید استفاده از ادوات و ماشین آلات کم خاکورز و بی خاکورز در اولویت است.

گفتنی است که بیشتر اراضی کشاورزی استان کرمانشاه معادل ۷۰۰ هزار هکتار به صورت دیم بوده و بیشترین اراضی تحت پوشش طرح جهش تولید در شهرستان کرمانشاه قرار دارد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
توزیع بیش از ۹۰ هزار تن نهاده دامی و کشاورزی درکرمانشاه