در ستاد دهه فجر استان کرمانشاه با حضور نمایندگان مختلف کمیته کودک و نوجوان ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان کرمانشاه، برنامه‌های مختلف فرهنگی، هنری و ادبی به مناسبت پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی مورد تصویب قرار گرفت. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، در جلسه‌ای که با حضور نمایندگانی از اداره‌های کل کمیته امداد […]

در ستاد دهه فجر استان کرمانشاه

با حضور نمایندگان مختلف کمیته کودک و نوجوان ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان کرمانشاه، برنامه‌های مختلف فرهنگی، هنری و ادبی به مناسبت پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی مورد تصویب قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، در جلسه‌ای که با حضور نمایندگانی از اداره‌های کل کمیته امداد امام خمینی، ویژه‌برنامه‌های کمیته کودک و نوجوان اعلام شدبهزیستی، سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری، صدا و سیمای جمهوری اسلامی مرکز کرمانشاه و به میزبانی اداره کل کانون پرورش فکری استان کرمانشاه برگزار شد، برنامه‌های مختلف فرهنگی، هنری و ادبی مورد بررسی  و تصویب قرار گرفت.

مهناز فتاحی، مدیرکل کانون پرورش فکری و مسئول کمیته کودک و نوجوان ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان کرمانشاه، در ابتدای این جلسه با اشاره به روزهای بزرگداشت دهه مبارک فجر گفت: این روزها می‌تواند بهترین موضوع‌ها برای کودکان و نوجوانان باشد. باید از این فرصت برای معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی استفاده شود.

فتاحی با تاکید بر اینکه  کودکان و نوجوانان باید بدانند که چگونه انقلاب به پیروزی رسید و چگونه جمهوری اسلامی برپا شد گفت: باید خیلی هنرمندانه در این موضوع ورود کنیم و با توجه به مخاطبانمان که کودکان و نوجوانان هستند، باید برای معرفی انقلاب، بیان ما بیانی هنرمندانه باشد.

او در بخشی دیگر از جلسه به شیوع بیماری کرونا اشاره کرد و افزود: همه جهان دارد برای ریشه‌کنی بیماری کرونا و درمان آن کار و تلاش می‌کند. می‌توانیم این تلاش‌ها را برای کودکان و نوجوانان به تصویر بکشیم. نکات قشنگی که از سوی دانشمندان و پزشکان ما در زمینه درمان بیماری کرونا در حال انجام است را نشان دهیم.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
فرماندار: سه قوه کشور درگیر موضوع مسکن مهر پاوههستند

رییس کمیته کودک و نوجوان ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان کرمانشاه همچنین گفت: قصه‌های انقلاب، قصه‌های شیرینی است. می‌توانیم این اتفاق‌ها را در قالب کلیپ و فیلم‌های تاثیرگذار به کودکان و نوجوانان ارایه کنیم.

برگزاری جشنواره قصه‌های شیرین کرمانشاه با مشارکت سازمان فرهنگی، هنری شهرداری کرمانشاه، اجرای سرود، اجرای برنامه‌های مختلف ادبی شعر و داستان، اجرای سرودهای انقلابی، نمایش نقاشی‌های اعضای برگزیده در مسابقه‌های بین‌المللی نقاشی، نصب بنر و پوسترهای مناسب دهه فجر انقلاب اسلامی در فضای مجازی و سطح شهر، غبارروبی مزار شهدا، اجرای برنامه‌های مختلف هنری از سوی اعضا و مربیان و… برنامه‌هایی است که از سوی این کمیته و در فضای مجازی پیش‌بینی شده است.

ویژه برنامه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه به مناسبت سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و با شعار 《انقلاب اسلامی، بالنده و مقتدر، چون کوه استوار》 برگزار می‌شود.