صدیق جدیدالاسلامی در جمع خبرنگاران، با اشاره به اعطای تسهیلات قرض الحسنه به بیماران خاص، صعب العلاج سرطانی و زوج های نابارور، اظهار کرد: با توجه به هزینه بالای درمانی و دارویی بیماران مذکور، ضرورت حمایت و کمک به آن ها، وزارت بهداشت منابعی به منظور اعطای تسهیلات قرض الحسنه به بیماران بی بضاعت و […]

صدیق جدیدالاسلامی در جمع خبرنگاران، با اشاره به اعطای تسهیلات قرض الحسنه به بیماران خاص، صعب العلاج سرطانی و زوج های نابارور، اظهار کرد: با توجه به هزینه بالای درمانی و دارویی بیماران مذکور، ضرورت حمایت و کمک به آن ها، وزارت بهداشت منابعی به منظور اعطای تسهیلات قرض الحسنه به بیماران بی بضاعت و واجد شرایط اختصاص داده است.

وی افزود: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به استناد جزء ۲ بند (و) تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۹۹ کل کشور، دستورالعمل اجرایی تسهیلات قرض الحسنه با باز پرداخت ۶۰ ماه به بیماران صعب العلاج، سرطانی و زوج های نابارور را به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ کرده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به اینکه بر اساس دستورالعمل فوق بیماران گروه هدف شامل سه دسته بیماری است، بیان کرد: بیماران صعب العلاج شامل تالاسمی، هموفیلی، دیالیز خونی، ام اس، ای بی یا بال پروانه ایی، متابولیک، سیستیک فیبروزیس، SMA، اتیسم، پیوند اعضاء بیماران پیوند شده و رد پیوند شده در سال ۹۹، پیوند مغز استخوان است.

جدیدالاسلامی بیماران سرطانی مشمول اعطای تسهیلات فوق را شامل بیماران تحت درمان سرطان برشمرد و گفت: زوج های نابارور شامل همه زوج های نابارور تحت درمان نازایی می‌شوند.

وی تصریح کرد: با توجه به محدودیت منابع تخصیصی و تعداد بالای واجدین شرایط، دانشگاه علوم پزشکی کردستان به عنوان دانشگاه پیشتاز در کشور برای اعطای تسهیلات مذکور در کوتاهترین زمان ممکن با کمترین بار مراجعه اقدامات مهمی انجام داده است.

 وام قرض الحسنه برای بیماران خاص

وام قرض الحسنه برای بیماران خاص

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
۵۰ تن مصالح ساختمانی احتکار شده در اسلام آبادغرب کشف شد

به گفته جدیدالاسلامی از مجموع ۴۶ میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده شده به استان، برای هر گروه از بیماری با توجه به تعداد و ماهیت هر بیمار صندوقی تعریف و مبلغ اعتبار آنان مشخص و ابلاغ شده است.

وی خاطرنشان کرد: انجمن حمایت از بیماران پس از تشکیل جلسه با اعضای هیأت امنای خود، استحقاق سنجی و اولویت بندی افراد مشمول دریافت تسهیلات را تعیین و افراد متقاضی و واجد شرایط را به دانشگاه معرفی نموده‌اند.

جدیدالاسلامی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی پس از صحت سنجی مشخصات افراد معرفی شده، برای هر فرد معرفی نامه دو برگی را صادر و تحویل نماینده بانک ملت داده است، افزود: بانک ملت بر اساس شهر محل سکونت و نوع بیماری شعب منتخب خود را تعیین، و به دانشگاه اعلام نمود که دانشگاه شعب هر گروه بیماری را با مشارکت فعال انجمن ها به نحو مطلوب به بیماران اطلاع رسانی کرده است.

وی در ادامه با بیان اینکه اقدامات فوق الذکر منجر به اعطای تسهیلات به ۳۶۵ بیمار واجد شرایط در استان شده است، ذکر کرد: ۱۱۰ نفر بیمار مبتلا به ام اس، ۴۲ بیمار مبتلا به تالاسمی و ۴۶ بیمار مبتلا به بیماری کلیوی مشمول دریافت تسهیلات قرض الحسنه، به بانک مذکور معرفی شده‌اند.

وی با بیان اینکه ۲۸ بیمار هموفیلی و ۳۱ بیمار معرفی شده مبتلا به اتسیم مشمول دریافت تسهیلات قرض الحسنه هستند، عنوان کرد: ۶۷ بیمار تحت درمان سرطان و ۳۱ زوج نابارور تحت درمان نازایی مشمول دریافت تسهیلات مذکور به بانک عامل معرفی شده اند.

طبق اظهارات معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان، تعداد ۱۰ بیمار مبتلا به CF ، SMA و EB مشمول دریافت تسهیلات قرض الحسنه، شناسایی و معرفی شده‌اند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
چگونه در جریان نوبت واکسیناسیون‌مان علیه کرونا قرارمی‌گیریم؟

جدید الاسلامی در ادامه با بیان اینکه پس از استحقاق سنجی، بیماران نیازمند به تدریج و بر اساس ضوابط پیش بینی شده برای دریافت وام به بانک معرفی شده‌اند، خاطرنشان کرد: این اقدامات فوق الذکر منجر به پایدار شدن بودجه تسهیلات در سال آینده شده و سایر بیماران متقاضی در مرحله بعدی پوشش داده خواهند شد.