به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، جبارعلی صفایی امروز در جمع اصحاب رسانه در خصوص وضعیت جدید بیماری کرونا در کودکان، اظهار داشت: میزان شیوع بیماران کرونا در کودکان نسبت به روزهای اولیه شیوع بیشتر شده است. وی ادامه داد: در ابتدای شیوع کرونا، حداکثر دو درصد مبتلایان کودکان بودند که معمولا بدون علامت یا […]

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، جبارعلی صفایی امروز در جمع اصحاب رسانه در خصوص وضعیت جدید بیماری کرونا در کودکان، اظهار داشت: میزان شیوع بیماران کرونا در کودکان نسبت به روزهای اولیه شیوع بیشتر شده است.

وی ادامه داد: در ابتدای شیوع کرونا، حداکثر دو درصد مبتلایان کودکان بودند که معمولا بدون علامت یا کم‌علامت با عارضه مرگ و میر خیلی کمی همراه بود.

این فوق تخصص عفونی اطفال و فوکال پوینت کرونا در کودکان گفت: الان با تغییر شکل بیماری میزان ابتلای کودکان به ۱۵ درصد رسیده، که بیماران دچار عوارض قلبی، ریوی و درگیری سایر ارگان‌ها می‌شوند و مرگ و میر بالایی هم دارند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه تعداد مبتلایان در مجموع در استان کم شده نباید نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی کوتاهی داشت، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی والدین سبب می‌شود کودکان کمتر مبتلا شوند و آمار مرگ و میر هم در این گروه سنی کاهش خواهد یافت.

انتهای پیام/پ


پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
واژگونی اتوبوس مسافربری در کرمانشاه ۵ مجروح برجایگذاشت