به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، طرح ساخت مجتمع تجاری فیروزه در خیابان اصلی کلانشهر کرمانشاه عمری نزدیک به دو دهه دارد ولی تفاوت این پروژه با سایر طرح‌های نیمه کاره در سطح کشور، ضررهای هنگفت شهرداری کرمانشاه بابت عدم ساخت آن است. شهرداری کرمانشاه سال‌ها پیش برای ساخت مجتمع فیروزه تسهیلاتی از بانک دریافت […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، طرح ساخت مجتمع تجاری فیروزه در خیابان اصلی کلانشهر کرمانشاه عمری نزدیک به دو دهه دارد ولی تفاوت این پروژه با سایر طرح‌های نیمه کاره در سطح کشور، ضررهای هنگفت شهرداری کرمانشاه بابت عدم ساخت آن است.

شهرداری کرمانشاه سال‌ها پیش برای ساخت مجتمع فیروزه تسهیلاتی از بانک دریافت کرده است که به گفته یکی از اعضای شورای شهر کرمانشاه عدم تصفیه این تسهیلات در سال‌های گذشته سبب جریمه سنگین شهرداری کرمانشاه شده است که این جریمه هر ماه اضافه می شود.

اوایل دهه ۸۰ کار ساخت مجتمع تجاری فیروزه در خیابان اصلی شهر کرمانشاه با زیربنایی به مساحت ۶۰ هزار مترمربع آغاز شد که در مقاطع زمانی مختلف روند اجرای کار متوقف شد تا اینکه در سال‌های اخیر و به واسطه کمبودهای بودجه ای ساخت آن کاملاً متوقف شده است.

درباره طرح مجتمع تجاری فیروزه سئوالات بسیاری وجود دارد؛ همچون توجیه اقتصادی اجرای این طرح در بافت قدیمی شهر، طراحی این پروژه براساس بتن مسلح و غیره که برآیند آنها سبب شد شهرداری کرمانشاه این مجتمع نیمه کاره را برای جلوگیری از ضررهای بیشتر بفروشد.

رئیس سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری کرمانشاه با اشاره به آخرین وضعیت پروژه مجتمع تجاری فیروزه در کرمانشاه اظهار داشت: این پروژه با مساحت ۷۰۰۰ مترمربع در خیابان مدرس واقع شده است.

رسول حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، بیان کرد: قرار بود این پروژه به صورت هشت طبقه که پنج طبقه آن زیرزمین و سه طبقه روی زمین است، به مساحت تقریبی ۵۶ هزار مترمربع زیربنا با کاربری تجاری و پارکینگ طبقاتی ساخته شود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
مجروح شدن جوان سرپلذهابی بر اثر انفجار مین

 

رئیس سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری کرمانشاه گفت: سه طبقه منفی سه، چهار و پنج برای پارکینگ با گنجایش ۵۲۲ واحد و مابقی طبقات به صورت ۳۳ واحد برای واحد‌های تجاری در نظرگرفته شده بود.

وی با بیان اینکه پیشرفت فیزیکی پروژه ۲۱/۵ درصد است افزود: عملیات پروژه در سال ۹۲ شروع شد اما در سال ۹۴ به دلیل مشکلات بین سازمان بهسازی و نوسازی و شریک سرمایه‌گذار پروژه به وجود آمد، عملیات اجرایی پروژه متوقف شد.

شورای اسلامی استان کرمانشاه ,

حیدری گفت: با توجه به تصمیم‌ها مقرر شده این پروژه به مزایده گذاشته شود و مصوبه شورای شهر کرمانشاه مبنی بر فروش پروژه دریافت و تاکنون دو مرحله به مزایده گذاشته شده اما متقاضی نداشته است.

وی افزود: مرحله سوم مزایده در دست اقدام است و متقاضیان می‌توانند در ۱۲ بهمن ماه جهت دریافت اسناد مزایده به سامانه ستاد مراجعه کنند و ۱۰ روز برای شرکت در مزایده فروش فیروزه فرصت دارند.

طرح پیاده‌راه مدرس و افزایش تردد مردمی در خیابان اصلی شهر می تواند رونق اقتصادی را به این منطقه بازگرداند تا ساخت مجتمع فیروزه پس از توجیه و یافتن یک سرمایه‌گذار جدید ادامه یافته و به اتمام برسد.

انتهای پیام/۸۳۲/ی