محمودرضا مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: پس از گذراندن یک پیک شدید در کشور، استان کرمانشاه یکی از استان‌های با شیوع بسیار بالا بود که با زحمات کادر درمان و همراهی خوب مردم استان موفق به مهار بیماری شدیم و مدتی شیوع بیماری کاهش پیدا کرده بود. وی عنوان کرد: […]

محمودرضا مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: پس از گذراندن یک پیک شدید در کشور، استان کرمانشاه یکی از استان‌های با شیوع بسیار بالا بود که با زحمات کادر درمان و همراهی خوب مردم استان موفق به مهار بیماری شدیم و مدتی شیوع بیماری کاهش پیدا کرده بود.

وی عنوان کرد: اما به دلیل کاهش حساسیت‌ها و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، متأسفانه در هفته گذشته سیر نزولی کووید در استان کاهش یافته به طوری که در روزهای آینده شاهد افزایش صعودی بیماری و موارد ابتلا خواهیم بود.

مرادی گفت: با توجه به جهش‌هایی که در ویروس ایجاد شده ممکن است در موج چهارم بیماری خطرناک‌تر و مسری‌تر باشد بنابراین باید تمام تلاش خود را به کار بگیریم که وارد این مرحله نشویم.

وی افزود: در استان‌های مجاور ما از جمله ایلام، همدان، لرستان و کردستان نیز تعداد موارد بستری رو به افزایش است که زنگ خطر جدی برای ما محسوب می‌شود و باید در این زمینه اقدامات پیشگیرانه با دقت بیشتری انجام شود. 

مرادی بیان کرد: یکی از بهترین اقدامات این است که اگر در مناطقی شاهد افزایش موارد ابتلا به بیماری بودیم، اقدامات کنترلی و پیشگیرانه به بهترین نحو انجام شود تا بیماری در همان منطقه مهار شود و به سایر مناطق و شهرها انتقال پیدا نیابد.

وی با اشاره به اینکه نظارت جدی بر رعایت پروتکل‌ها باید همچنان تداوم داشته باشد افزود: پایش مستمر و رصد موارد مبتلا به بیماری کووید و افرادی که با آن‌ها در ارتباط بوده‌اند، جهت قطع زنجیره بیماری بسیار مؤثر خواهد بود. 

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
وضعیت منابع آبی پاوه مطلوب نیست/ضرورت صرفه جویی درمصرف

مرادی عنوان کرد: فعالیت مراکز ۱۶ ساعته باید همچنان ادامه داشته باشد و همچنین تعداد تست رپید کووید و تست‌های تشخیصی کرونا نیز باید افزایش یابد تا با شناسایی موارد قطعی در کوتاهترین زمان ممکن و قرنطینه آن‌ها زنجیره انتقال قطع شود.

وی گفت: مدیران شبکه در شهرستان‌ها در خصوص اقدامات پیشگیرانه و کنترلی مقابله با کرونا به صورت فعال عمل کنند و در شهرستان‌های نزدیک به استان‌های مجاور در صورت بروز هر گونه تغییری در وضعیت شهرستان و افزایش تعداد موارد مبتلا باید با نظارت ویژه، بیماری کووید در آن شهرستان کنترل شود زیرا در غیر اینصورت موجب اپیدمی در سایر شهرستانها خواهد شد.  

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه گفت: حوزه معاونت غذا و دارو باید کیفیت ماسک‌ها را شدیدا کنترل کند و نظارت کافی در این زمینه انجام شود.

مرادی افزود: وضعیت بیماری کووید وضعیت بی‌ثبات و شکننده‌ای است و مردم باید همچنان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

انتهای پیام/۸۳۲/ ع