ایسنا/کرمانشاه مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه از حضور ۸۰ درصدی کلاس‌اولی‌ها و دومی‌های استان در مدارس برای شرکت در آموزش حضوری با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی خبر داد.  مجید یزدان‌پناه در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: بر اساس آمارها به طور میانگین و با احتساب دانش اموزان مدارس روستایی و عشایری حدود ۸۰ […]

ایسنا/کرمانشاه مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه از حضور ۸۰ درصدی کلاس‌اولی‌ها و دومی‌های استان در مدارس برای شرکت در آموزش حضوری با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی خبر داد.

 مجید یزدان‌پناه در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: بر اساس آمارها به طور میانگین و با احتساب دانش اموزان مدارس روستایی و عشایری حدود ۸۰ درصد دانش‌آموزان کلاس اولی و دومی استان برای شرکت در آموزش حضوری در مدارس حضور پیدا کرده اند که البته این آمار در شهر کرمانشاه کمتر از ۵۰ درصد  است.

یزدان‌پناه اضافه کرد: میزان حضور دانش اموزان کلاس‌اولی  و دومی در مدارس مناطق روستایی و حاشیه‌ای استان بالای ۸۰ درصد است.

 مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه اشاره ای هم به میزان حضور دانش آموزان مقطع ابتدایی در مدارس با کمتر از ۵۰ دانش آموز داشت و گفت: میزان حضور این دانش آموزان در مدارس برای شرکت در آموزش حضوری بیش از ۵۲ درصد بوده است.

یزدان‌پناه ادامه داد: بیش از ۹۵ درصد معلمان مناطق روستایی و عشایری با جمعیت کمتر از ۵۰ دانش‌آموز در مدارس حضور داشته اند.

یزدان پناه همچنین میزان حضور هنرجویان هنرستانها در کلاس های درس مرتبط با شایستگی های حرفه ای را ۲۰ درصد اعلام کرد.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری کلاس‌های درس حضوری با رعایت فاصله گذاری و شیوه‌نامه‌های بهداشتی در استان، گفت: در بازدید سرزده کارشناسان بهداشی و اکیپ های نظارتی اداره کل آموزش و پرورش از مدارس میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس قابل قبول ارزیابی شده، ضمن اینکه اولیاء نیز از نحوه برگزاری کلاس های دانش آموزان اعلام رضایت کرده اند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
تلفات تصادفات معابر شهری 54 درصد کاهش داشته است

یزدان‌پناه  بابیان اینکه شورای مدرسه در مورد نحوه آموزش حضوری دانش‌آموزان تصمیم‌گیری می کند، گفت: این شورا با لحاظ کردن نظرات خانواده‌ها اقدام به برنامه ریزی در مورد نحوه آموزش حضوری دانش‌آموزان کرده است، با این حال بر اساس مصوبات ستاد کرونا کلاس های درس باید با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برپا شده و هیچ کلاس درسی با بیش از ۱۰ دانش‌آموز تشکیل نشود.

بر اساس تصمیمات ستاد کرونا از (اول بهمن) درب مدارس بر روی دانش آموزان کلاس اولی و دومی مناطق آبی و زرد از حیث شیوع کرونا باز است، ضمن اینکه کلاس‌های درس مدارس با کمتر از ۵۰ نفر دانش‌آموز و کلاس‌های درس عملی هنرجویان هنرستان‌ها هم با رعایت فاصله گذاری فیزیکی و شیوه‌نامه‌های بهداشتی به شکل حضوری برپا می‌شود.

انتهای پیام