کرمانشاه-پایگاه خبری طلوع-مدیر کل امور مالی شهرداری کرمانشاه در نشست خبری سعید طلوعی شهردار کرمانشاه با اصحاب رسانه ،به ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در حوزه مالی شهرداری کرمانشاه پرداخت و گفت: کلیه بدهی های مالیاتی شهرداری کرمانشاه تسویه شد./محمد علی یار تبار با اشاره به بودجه هزار و سیصد میلیارد تومانی شهرداری کرمانشاه […]

تسویه کلیه بدهی های مالیاتی شهرداری کرمانشاه

کرمانشاه-پایگاه خبری طلوع-مدیر کل امور مالی شهرداری کرمانشاه در نشست خبری سعید طلوعی شهردار کرمانشاه با اصحاب رسانه ،به ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در حوزه مالی شهرداری کرمانشاه پرداخت و گفت: کلیه بدهی های مالیاتی شهرداری کرمانشاه تسویه شد./محمد علی یار تبار با اشاره به بودجه هزار و سیصد میلیارد تومانی شهرداری کرمانشاه در سال ۹۹ به خبرنگار طلوع کرمانشاه گفت: تا پایان دی ماه امسال در حدود هزار و هفتصد میلیارد تومان (صد و سی درصد) از بودجه تحقق پیدا کرده است./وی افزود:تاکید شهردار کرمانشاه نسبت به توجه به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم کرمانشاه و جلوگیری از فشار مضاعف بر آنها موجب شد نسبت به وصول مطالبات شهرداری از ادارات مصمم تر شویم/مدیر کل امور مالی شهرداری کرمانشاه به وصول درآمدهای مالیاتی از اداره کل مالیات به مبلغ۹میلیارد و هشتصد میلیون تومان برای نخستین بار از محل ارزش افزوده شهرداری بابت پروژه های عمرانی اشاره کرد و افزود:همچنین جهت کاهش هزینه های شهرداری، رستورانی توسط تعاونی مصرف شهرداری جهت تهیه غذای۵هزار پرسنل و کارکنان تاسیس گردید، با این اقدام مبلغ هزینه کرد شهرداری بابت این موضوع از ۱۰میلیارد در سال به حدود یک میلیارد و ۸۰۰میلیون تومان کاهش یافت.

کرمانشاه-پایگاه خبری طلوع-مدیر کل امور مالی شهرداری کرمانشاه در نشست خبری سعید طلوعی شهردار کرمانشاه با اصحاب رسانه ،به ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در حوزه مالی شهرداری کرمانشاه پرداخت و گفت: کلیه بدهی های مالیاتی شهرداری کرمانشاه تسویه شد.

محمد علی یار تبار با اشاره به بودجه هزار و سیصد میلیارد تومانی شهرداری کرمانشاه در سال ۹۹ به خبرنگار طلوع کرمانشاه گفت: تا پایان دی ماه امسال در حدود هزار و هفتصد میلیارد تومان (صد و سی درصد) از بودجه تحقق پیدا کرده است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
مسابقه نقاشی روز جهانی قدس در کرمانشاه برگزار می‌شود

وی در ادامه گفت:مبلغ هزار و ۱۴۰ میلیارد تومان از مبلغ فوق از محل طلب شهردار ی کرمانشاه از ادارات دولتی تامین گردیده است، در سنوات گذشته هیچگونه ممیزی از سطح ادارات دولتی انجام نشده بود.

وی افزود:تاکید شهردار کرمانشاه نسبت به توجه به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم کرمانشاه و جلوگیری از فشار مضاعف بر آنها موجب شد نسبت به وصول مطالبات شهرداری از ادارات مصمم تر شویم.

مدیر کل امور مالی شهرداری کرمانشاه خاطر نشان کرد:با همین پیگیری ها مبلغ هزار و ۱۴۰میلیارد تومان از طلب ادارات به ثبت رسید این مطالبات بصورت اوراق تسویه در بخش بدهی های شهرداری به دولت تهاتر می شود.

دکتر محمد علی یارتبار همچنین گفت: در اولین اقدام کلیه بدهی های مالیاتی سنوات گذشته شهرداری کرمانشاه به اداره دارایی که در حدود ۴۵میلیارد تومان بود تسویه گردید.
وی افزود: کلیه این بدهی ها متعلق به سنوات گذشته و مربوط به مناطق هشتگانه شهرداری و سازمان های آن است که با دستور شهردار پرداخت شد.

مدیر کل امور مالی شهرداری کرمانشاه در ادامه برنامه پرداخت بدهی های شهرداری به پرداخت وام فاینانس اشاره کرد و گفت: این وام که در سال ۸۴ از بانک ABC بحرین اخذ شد مبلغ ۲۰ میلیون دلار بود و چون وجه وام بصورت دلار دریافت شده، این مبلغ در حال حاضر به مبلغ ۳۴ میلیون دلار افزایش پیدا کرده است که با پیگیری و رایزنی های شهردار در تهران این بدهی که به حدود نهصد میلیارد تومان افزایش یافته بود به مبلغ ۴۰۰ میلیارد تومان یعنی همان اصل مبلغ وام دریافتی بدون محاسبه جرایم تغییر پیدا کرد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
بهره برداری از ۳ راهدارخانه در سطح استانکرمانشاه 

وی همچنین افزود: وام دیگری بابت پروژه پاساژ فیروزه در سال ۸۸/۸۹ اخذ شد، اصل وام دریافتی ۲۰ میلیارد تومان است که در حال حاضر با احتساب جرایم به مبلغ ۱۱۰میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است که در پرداخت این مبلغ نیز از اوراق تسویه استفاده می شود.

محمد علی یار تبار ادامه داد: مشکلاتی که در سنوات گذشته وجود داشته درحال حاضر و با کمک شهردار حاضر در حال مرتفع شدن است وخوشبختانه با پرداخت این بدهی ها ما می توانیم درآمدهای شهرداری را صرف پروژه های سطح شهر کنیم.

وی یادآور شد: در اقدام دیگر پاداش پایان خدمت بازنشستگان شهرداری تسویه گردید، این پاداش ها که همواره بصورت اقساط پرداخت می شد با مشارکت بانک صادرات و اخذ تسهیلات نقدا پرداخت گردید.

مدیر کل امور مالی شهرداری کرمانشاه به وصول درآمدهای مالیاتی از اداره کل مالیات به مبلغ۹میلیارد و هشتصد میلیون تومان برای نخستین بار از محل ارزش افزوده شهرداری بابت پروژه های عمرانی اشاره کرد و افزود:

همچنین جهت کاهش هزینه های شهرداری، رستورانی توسط تعاونی مصرف شهرداری جهت تهیه غذای۵هزار پرسنل و کارکنان تاسیس گردید، با این اقدام مبلغ هزینه کرد شهرداری بابت این موضوع از ۱۰میلیارد در سال به حدود یک میلیارد و ۸۰۰میلیون تومان کاهش یافت.

وی اظهار کرد: در اقدامی دیگر مصوب گردید که کلیه خرید های شهرداری از محل تعاونی مصرف شهرداری صورت بگیرد هدف از این اقدام برگشت سود خرید اقلام مصرفی به جیب کارگران شهرداری است.

دکتر محمد علی یار تبار تاکید کرد:همه ی این اقدامات با هدف پیشبرد، توسعه و تقویت توان مالی شهرداری جهت رسیدگی به امور شهری در غالب تدابیر شهردار و تلاش مدیران شهرداری با تشکیل جلسات درآمدی و رصد یکایک مناطق شهر صورت گرفته است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
تعمیرکار متقلب ۳ میلیارد ریال جریمه شد

وی از دریافت تسهیلات هزار و نهصد میلیارد ریالی در غالب اوراق مشارکت و تخصیص بودجه ۴۰ میلیارد تومانی به تجهیز ناوگان اتوبوسرانی خبر داد و افزود: ۱۵۰میلیارد تومان دیگر نیز برای تکمیل یک فاز از پروژه قطار شهری اختصاص یافته است.

مدیر کل امور مالی شهرداری کرمانشاه در پایان سخنان خود به تاکید شهردار نسبت به پرداخت حقوق به موقع کارگران شهرداری اشاره کرد و گفت: طبق دستور و تاکید شهردار حقوق مدیران شهرداری در ماه های بهمن و اسفند پس از حقوق کارگران شهرداری پرداخت می شود.

طلوع-کرماشاه