به گزارش خبرگزاری مهر، پرویز توسلی زاده، رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه، روز گذشته با حضور در زندان مرکزی کرمانشاه در آستانه دهه مبارک فجر و در راستای طرح پایش زندانیان، دستور آزادی ۱۱۸ نفر از محبوسین را صادر کرد. پرویز توسلی زاده در این بازدید اظهار کرد: زندانی کردن افراد علاوه بر مشکلاتی که […]

به گزارش خبرگزاری مهر، پرویز توسلی زاده، رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه، روز گذشته با حضور در زندان مرکزی کرمانشاه در آستانه دهه مبارک فجر و در راستای طرح پایش زندانیان، دستور آزادی ۱۱۸ نفر از محبوسین را صادر کرد.

پرویز توسلی زاده در این بازدید اظهار کرد: زندانی کردن افراد علاوه بر مشکلاتی که برای شخص زندانی بر اساس مجازات‌های کمانه‌ای به وجود می‌آورد، خانواده این افراد را دچار مشکل خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه زندانی کردن افراد نباید به راحتی صورت گیرد، افزود: مشکلات ناشی از حبس همواره با افراد خواهد بود، لذا تا جایی که ممکن است باید از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده شود.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه گفت: در صورتی که زندانیان آزاد شده مجدد دچار غفلت شده و راهشان به زندان بیفتد یقیناً رأفت اسلامی شامل حال آن‌ها نخواهد شد.

توسلی زاده با بررسی دقیق پرونده زندانیان در راستای طرح پایش خاطرنشان کرد: مسئولین باید کمک به زندانی و خانواده‌هایشان و بررسی پرونده تمامی زندانیان را در دستور کار قرار داده تا کوچک‌ترین اجحافی به فردی صورت نگیرد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
ثبت ۹ مورد فوت دیگر بر اثر ابتلاء به کرونا درکرمانشاه