به گزارش خبرنگار مهر، افتتاحیه مرکز جامع درمان اعتیاد «پرواز دوباره سیمرغ» همزمان با مراسم افتتاح ویدئو کنفرانسی ۲۴ مرکز جامع درمان و باز توانی اعتیاد با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رئیس سازمان بهزیستی، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر، معاون قضائی دادستان کل کشور و معاون دبیرکل ستاد مبارزه با مواد […]

به گزارش خبرنگار مهر، افتتاحیه مرکز جامع درمان اعتیاد «پرواز دوباره سیمرغ» همزمان با مراسم افتتاح ویدئو کنفرانسی ۲۴ مرکز جامع درمان و باز توانی اعتیاد با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رئیس سازمان بهزیستی، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر، معاون قضائی دادستان کل کشور و معاون دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در سالن جلسات ستاد بهزیستی کشور و مرکز «پرواز دوباره سیمرغ» در شهر ماهیدشت برگزار شد.

وحید قبادی دانا در این مراسم با اشاره به افتتاح همزمان ۶ مرکز در ۶ استان کشور، اظهار کرد: در آستانه دهه مبارک فجر افتتاحیه ۲۴ مرکز جامع درمان ترک اعتیاد در کشور برگزار می‌شود.

وی با تاکید بر تفاوت این مراکز با مراکز پیشین افزود: در این مراکز درمان‌های مختلفی برای فرد وجود داشته و برای هر بیمار اعتیاد یک نسخه جداگانه تجویز می‌شود.

رئیس بهزیستی کشور مراکز جامع درمان اعتیاد را تحت نظارت ادارات کل بهزیستی استان‌ها عنوان کرد و گفت: در صورت ابتلاء بیمار اعتیاد به هر بیماری دیگری از جمله بیماری‌های عصبی و روانی، در این مراکز تحت درمان قرار می‌گیرند.

وی تعداد کل مراکز جامع درمان در کشور را ۳۰ مرکز عنوان کرد و افزود: مرکز «پرواز دوباره سیمرغ» ۳۴ هزار متر مربع زمین را شامل می‌شود که ۴۰ درصد هزینه ساخت و راه اندازی آن توسط بهزیستی و ۶۰ درصد مابقی توسط بخش غیردولتی تأمین شده است.

گفتنی است، برای هر مرکز ۳۰۰ میلیون تومان کمک بلاعوض در نظر گرفته شده و یارانه هر مددجوی این مراکز سالیانه ۲ میلیون تومان است، ظرفیت سالانه این مراکز ۲ هزار نفر بوده که ۲ مرکز آن به خانم‌ها اختصاص داده شده است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
واکاو‌ی بحران طلاق‌| شیپور افزایش طلاق در کرمانشاه به صدادرآمد / طلاق به دهه هفتادی‌ها رسید + فیلم