پیشنهاد فر نیوز به استاندار  کرمانشاه  در خصوص مسکن
پیشنهاد فر نیوز به استاندار  کرمانشاه  در خصوص مسکن

جناب آقای استاندار  !!   همانگونه  می  دانید  هرساله در آستانه ماه خرداد و آغاز فصل جابجایی مستاجران، بازار اجاره داغ می‌شود و در شهرهای بزرگ از  جمله  کرمانشاه  ، خانواده‌های محروم در آتش این بازار می‌سوزند و گاه مجبور به حاشبه‌نشینی می‌شوند. امسال اما انتشار اخباری درباره جهش قیمتها، نگرانی‌ها از رشد شدیدتر قیمتها را […]

جناب آقای استاندار  !!   همانگونه  می  دانید  هرساله در آستانه ماه خرداد و آغاز فصل جابجایی مستاجران، بازار اجاره داغ می‌شود و در شهرهای بزرگ از  جمله  کرمانشاه  ، خانواده‌های محروم در آتش این بازار می‌سوزند و گاه مجبور به حاشبه‌نشینی می‌شوند.

امسال اما انتشار اخباری درباره جهش قیمتها، نگرانی‌ها از رشد شدیدتر قیمتها را مضاعف کرده است و این درحالیست که دولت رئیسی و مجلس تاکنون گام موثری در این رابطه برنداشته‌اند. در این میان، بحث بر سر این است که آیا دولت باید در بازار اجاره دخالت کند یا نه، و اگر پاسخ به این پرسش مثبت است، چگونه؟

نتایج یک  نظر سنجی  نشان می‌دهد یک‌سوم مخاطبان قائل به دخالت دولت در این بازار نیستند، اما دو سوم دیگر موافقند که دولت باید برای کنترل رشد اجاره‌بها ورود کند. از میان ۶۸درصد موافقان دخالت دولت، ۳۶ درصد، گزینه تعیین سقف اجاره‌بها و برخورد با مالکان متخلف را برگزیده و می‌خواهند دولت مانع از افزایش شدید اجاره‌بها شود.  پس از این گزینه، ۱۷درصد دیگر رای به مالیات بر عایدی سرمایه داده‌اند تا رشد مالیات بر اجاره، مالکان را وادار به کاستن از اجاره‌ها کند و ۱۰درصد دیگر، از دولت خواسته‌اند با دلالانی مقابله کند که با انتشار آگهی‌های دروغ درباره قیمت اجاره در فضای مجازی، شوک قیمتی به بازار اجاره وارد می‌کنند.

آخرین گزینه که نشان دهنده بی تاثیری این راهکار از نظر مخاطبان  این  نظر سنجی دارد  نیز به افزایش وام ودیعه مسکن بازمی‌گردد که تنها ۴درصد موافق دارد.

به این ترتیب، از نظر مخاطبان این  نظر سنجی  ، دولت تا دیر نشده باید سقفی برای افزایش سالانه اجاره‌بها تعیین کرده و صاحبخانه‌ها را وادارد تا بیش از این، بر قیمتها نیفزایند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
توافق جدید میان ایران و آمریکا نزدیک است؟+ جزئیات توافق احتمالی

این ایده، پیش‌تر از سوی دولت روحانی در دوران کرونا تجربه شد و تاحدی از رشد شتابان قیمتها کاست.

جناب اقای استاندار  واقعیت  این  است  هم اکنون خیلی از  خانوده در استرس  قیمت ها  حال و روز  خوشی ندارند و اگر در این  زمینه  کاری انجام  نشود با  بحران اجتماعی   بر خورد  خواهیم کرد ، پیشنهاد  مشخص فر نیوز مدیران  این موضوع  بر اساس  منافع مستاجران است  که می بایست در قرار گاهی  عملیاتی شود  تا  دعا خیر  خیل مستاجران همراه  شما و دیگران مدیران  استانی  باشد .