به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، پیشوا احمد محمود امروز در نشست با فعالان اقتصادی استان کرمانشاه که در اتاق بازرگانی استان کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: اتاق بازرگانی حلبچه یکسال و چهار ماه پیش راه‌اندازی شد و کردستان عراق نیز پشتیبان ما است و به شما اطمینان می‌دهیم قوانین کردستان عراق از سرمایه‌گذاری خارجی […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، پیشوا احمد محمود امروز در نشست با فعالان اقتصادی استان کرمانشاه که در اتاق بازرگانی استان کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: اتاق بازرگانی حلبچه یکسال و چهار ماه پیش راه‌اندازی شد و کردستان عراق نیز پشتیبان ما است و به شما اطمینان می‌دهیم قوانین کردستان عراق از سرمایه‌گذاری خارجی در راستای توسعه حمایت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه معافیت ۱۰ ساله از مالیات و معافیت پنج ساله از تعرفه گمرکی از امتیازات کردستان عراق است عنوان کرد: با تعاملات انجام شده معافیت مالیاتی به ۱۵ سال و معافیت گمرکی به ۱۰ سال افزایش یافته است.

احمد محمود گفت: مهمترین هدف کابینه جدید اقلیم کردستان این است که روی اقتصاد خود متکی باشیم و زیرساخت اقتصادی را طوری تقویت کنیم که به جای مصرف کننده تولید کننده باشیم.

وی با بیان اینکه بر این اساس اقلیم کردستان تصمیم گرفته تعاملات اقتصادی را مدنظر قرار دهد و امید داریم اوضاع اقتصادی جمهوری اسلامی نیز با توجه به شرایط بهتر شود افزود: حلبچه استعداد زیادی برای سرمایه‌گذاری دارد و این فرصت خوبی برای ایران است که این موضوع را حدس بگیرد.

احمدمحمود با اشاره به اینکه مسئولان عراقی، حلبچه را خاص می‌بینند به همین دلیل تسهیلاتی به آن تخصیص می‌دهند عنوان کرد: استان کرمانشاه از نظر کشاورزی و طبیعت زیبا پتانسیل زیادی دارد که امکان سرمایه‌گذاری و تعامل در آن وجود دارد.

وی با بیان اینکه ۱۹۰ کیلومتر از مرزهای کرمانشاه با عراق با حلبچه و مابقی با استان‌های دیگر است گفت: مشکلاتی بین کرمانشاه و حلبچه وجود دارد که تفاهم‌نامه‌هایی برای رفع آن‌ها منعقد شده است که امید داریم اجرا شود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
بازیکن خارجی حریف استقلال تهدید به فسخ قرارداد کرد

احمدمحمود با بیان اینکه تلاش شود کالاهای صادراتی به حلبچه از سوی ایران کیفیت و بسته‌بندی بهتری داشته باشد افزود: با این اقدام کمبود کالای ایرانی در بازار حلبچه جبران و جایگزین کالاهای ترکیه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اتاق بازرگانی حلبچه این آمادگی را دارد که امکاناتی را در اختیار تجار قرار دهد گفت: به کرات اخباری مبنی بر مرگ کوله‌بران به گوش می‌رسد؛ امید داریم برگزاری این جلسات کمکی به کوله‌بران باشد که با حفظ منافع کار آن‌ها تسهیل شود.

انتهای پیام/۸۳۲/س