به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، پرویز ایده‌پور در نشست با هیئت رئیسه اتاق بازرگانی حلبچه که در استانداری کرمانشاه برگزار شد اظهار داشت: ۱۸ ماه از مصوبه جمهوری اسلامی ایران در زمینه به رسمیت شناختن مرز شوشمی و سه مرز در کردستان عراق گذشته و ما منتظر هستیم که حلبچه این مرز را به […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، پرویز ایده‌پور در نشست با هیئت رئیسه اتاق بازرگانی حلبچه که در استانداری کرمانشاه برگزار شد اظهار داشت: ۱۸ ماه از مصوبه جمهوری اسلامی ایران در زمینه به رسمیت شناختن مرز شوشمی و سه مرز در کردستان عراق گذشته و ما منتظر هستیم که حلبچه این مرز را به عنوان مرز رسمی ابلاغ کند که سایر اقدامات انجام شود.

وی با بیان اینکه تردد مسافر و کامیون، توسعه ارتباطات و انتخاب انرژی و مسائل دیگر در جلسات گذشته نیز مورد مذاکره بوده است عنوان کرد: ما منتظر هستیم حلبچه مجوز دولت مرکزی عراق برای بازگشایی مرز سازان را به ما ابلاغ کند.

ایده‌پور افزود: مرزبانی نیز در زمینه این مرز نیاز به مجوز دولت مرکزی دارد اما تاکنون اقدامی انجام نشده و در آخرین رایزنی‌ها نیز به نقطه روشنی نرسیدیم.

وی با بیان اینکه ما به تعهد خود در زمینه ایجاد دروازه دوم در مرز شوشمی عمل کردیم عنوان کرد: در آینده نزدیک گیت انتظامی نیز در این دروازه مستقر و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

شکری فرماندار ثلاث باباجانی نیز در این نشست با بیان اینکه بازارچه شیخ‌صله یکی از امن‌ترین بازارچه‌های استان است که می‌تواند در مبادلات اقتصادی اثرگذار باشد اظهار داشت: تاکنون مشکلی در این بازارچه ایجاد نشده و زیرساخت اقتصادی مناسبی برای تبادل بار و مسافر در آن وجود دارد.

وی با بیان اینکه در تفاهم‌نامه بین استانداران در سفر گذشته مقرر شد حلبچه در زمینه آسفالت راه‌های دسترسی به مرز اقدامات لازم را انجام دهد گفت: امکانات لازم در شیخ ‌صله در استان کرمانشاه فراهم شده و انتظار می‌رود استان حلبچه نیز اقدامات لازم در زمینه آسفالت راه و مسائل امنیتی برای تردد مسافر و مبادلات کالا را انجام دهد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
برگزاری مسابقه اسلالوم چندجانبه در کرمانشاه

انتهای پیام/۸۳۲/ ت