آخرین اخبار

به نسل آینده خفت و خواری‌های قبل از انقلاب را بگویید

بهمن ۱۰, ۱۳۹۹

ایسنا/کرمانشاه امام جمعه کرمانشاه از همه مسئولان و مردم خواست تا خفت و خواری هایی که ملت ایران قبل از انقلاب تجربه کرده‌اند را بازگو کنند و به جوانان بگویند که ایرانِ قبل از انقلاب چه بود و امروز به کجا رسیده است.

آیت الله مصطفی علما در جلسه امروز (۹ بهمن) شورای اداری استان کرمانشاه با اشاره به گذشت حدود ۴۲ سال از عمر بابرکت انقلاب اسلامی گفت: بالاترین امتیاز انقلاب ایران، اسلامی بودن آن است و همین اسلامی بودن موجب می شود که ما هر کاری کرده و هر تصمیمی که بگیریم مربوط به اسلام و امت اسلامی باشد.

وی افزود: اعتقاد امام راحل از همان لحظه اول انقلاب بر اسلامی بودن انقلاب بوده و این تاکید بر اسلام در وصیت نامه ایشان هم نمود دارد، فلذا هر خدمت و هر جانفشانی که برای انقلاب صورت گیرد برای اسلام است.

آیت الله علما تاکید کرد: امروز اگر این انقلاب قدرتی دارد مرهون اسلام است و اگر ضعف و مشکلی هست به کار ما مربوط می شود و این اسلام است که انقلاب ما را در منطقه و جهان قدرتمند کرده است.

وی به گذشته ایران دردوران قبل از انقلاب اسلامی اشاره کرد وافزود: در دوران قبل از انقلاب در همین کرمانشاه، آمریکایی ها جولان می دادند و برای ما تصمیم می گرفتند، اما امروز به برکت انقلاب این ما هستیم که آقای خودمان هستیم و بر روی معادلات جهان و منطقه اثرگذاریم.

آیت الله علما تاکید کرد: مسئله مهمی که این روزها باید بیشتر به آن توجه کنیم این است که به نسل آینده حقایق قبل از انقلاب را بگوییم، بگوییم چه بودیم و حالا به کجا رسیدیم، حقایق و اسناد آن زمان باید به نسل آینده نشان داده شود تا دچار انحراف نشوند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
میهمانی بر سفره طبیعت

وی افزود: باید به نسل جوان بگوییم در دوران قبل از انقلاب چه خفت هایی تحمل کردیم، چه باج هایی می دادیم، چه غارت هایی از این مملکت توسط بیگانگان صورت گرفت، چه حقارت هایی تحمل کردیم و اینکه نوکر محض آمریکا بودیم.

آیت الله علما تصریح کرد: به نسل جوان باید بگویید قبل از انقلاب، شوروی که خود یکی از اصلی ترین کشورهای دارای منابع غنی نفت جهان است، نفت ما را مفت خریداری کرده و به کشورهای دیگر با قیمت بالا می فروخت، بگویید بعد از انقلاب نماینده ایران و شوروی در دو سوی میز بصورت برابر، قیمت نفت را عادلانه تعیین کرده و ایران به حق خود رسید.

وی افزود: به جوانان بگویید ایران ماهی ۳۰۰ هزار تومان به آمریکا حق توحش می داد، یعنی از دید آنها ما وحشی بودیم و بگویید این حقارت را ملت عزتمند ایران در آن دوران دید و از جوانان بخواهید بروند و واقعیت ها را بخوانند و ببینند.

امام جمعه کرمانشاه تصریح کرد: به نسل آینده بگویید چرا ابرقدرت ها از پیشرفت ایران ناراحتند، آنها معتقد بوده و هستند که ایران حق رسیدن به این پیشرفت و فناوری را ندارد و باید نوکر ابدی آنها بماند و برای همین فخری زاده های ما را ترور می کنند که به فناوری هسته ای نرسیم و از رسیدن ما به این دستاوردها ناراحت و عصبانی هستند.

آیت الله علما گفت: باید به جوانان بگوییم که در چه شرایطی و با چه تحریم ها و مشکلات و فشارهایی به این نقطه رسیدیم، هشت سال جنگ تحمیلی، ۴۱ سال تحریم ناجوانمردانه، دشمنی های گسترده در فضای مجازی و رسانه ای و…همه این مشکلات و مصیبت ها را انقلاب اسلامی تجربه کرد و به این نقطه رسید که اینقدر دشمنان عصبانی و ناراحت هستند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
تصادفات درون شهری منجر به جرح و فوت در کرمانشاه افزایش یافت/مرگ ۳ عابر پیاده در استان

وی با تاکید بر اینکه این انقلاب به راحتی به دست نیامده، همگان راموظف به حفظ انقلاب دانست و افزود: امام (ره) در سن ۸۰ سالگی حکومت اسلامی تشکیل دادند و هیچگاه از کار برای انقلاب و اسلام خسته نشدند و در دوران انقلاب می گفتند اگر هیچ کشوری من را راه ندهد فرودگاه به فرودگاه می روم و حرفم را می زنم و همه باید این روحیه را داشته و هر کس در حد توان خود برای این انقلاب و کشور تلاش کند.

آیت الله علما در ادامه با بیان اینکه در مراسمات گرامیداشت ایام دهه فجر حتما سرکشی به خانواده شهدا باید لحاظ شود گفت: باید در این ایام و در تمام طول سال از خانواده شهدا احوال بگیرید و بدانید که انقلاب مرهون خون پاک عزیزان آنهاست.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×