به گزارش خبرنگار مهر، بعد از ظهر امروز جمعی از خادمیاران رضوی با حضور در منزل شهید مدافع حرم خیرالله احمدی‌فر به مناسبت سالروز وفات مادر حضرت عباس (ع) از خانواده این شهید والا مقام تجلیل کردند. در این مراسم حجت الاسلام محمد رسول کرمی با قرائت آیه شریفه وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ […]

به گزارش خبرنگار مهر، بعد از ظهر امروز جمعی از خادمیاران رضوی با حضور در منزل شهید مدافع حرم خیرالله احمدی‌فر به مناسبت سالروز وفات مادر حضرت عباس (ع) از خانواده این شهید والا مقام تجلیل کردند.

در این مراسم حجت الاسلام محمد رسول کرمی با قرائت آیه شریفه وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْیَاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ به بیان جایگاه و مقام شهدا نزد پروردگار پرداخت و اظهار کرد: بهشت درجات مختلفی دارد که مؤمنان به سبب نامه اعمال در آن جایگاه قرار می‌گیرند، اما شهدا روزی خود را از پروردگار دریافت می‌کنند و خداوند به آنها توجه ویژه دارد.

وی افزود: بالاترین روزی خداوند شهادت است و شهیدان بر اساس روایات مرگ بسیار آسانی دارند و انشاالله مرگ همه ما ختم به شهادت شود.‌

کرمی تصریح کرد: مقام حضرت عباس (ع) از همه شهدا بالاتر است و سایر شهیدان به حال او قبطه می‌خورند؛ اما حضرت ابوالفضل (ع) تا آخرین لحظه عمر، خود را شرمنده خانواده امام حسین (ع) می‌دانست.

سید جعفر امامیان دبیر کانون خدمت رضوی استان کرمانشاه، اظهار کرد: امنیت امروز ایران اسلامی مدیون جانفشانی و از خودگذشتگی شهیدان است و اگر این شهیدان نبودند به فرمایش مقام معظم رهبری امروز باید در کرمانشاه و همدان با آنها مبارزه می‌کردیم.

وی افزود: جریان تکفیری قصد نابودی حرمین شرفین را در عراق و سوریه داشت اما مدافعان حرم اجازه ندادند بار دیگر به حضرت زینب (س) جسارت شود.

در پایان این مراسم سلمان یاوری مداح و ذاکر اهل بیت (ع) به مرثیه خوانی برای حضرت ام البنین (س) مادر بزرگوار سقای دشت کربلا پرداخت و با اهدا لوحی از طرف آستان قدس رضوی از مادر این شهید والا مقام تجلیل شد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
۷ میلیارد ریال ذرت قاچاق در سرپل‌ذهاب کشف شد

گفتنی است، شهید «خیرالله احمدی‌فر» ۱۵ بهمن ماه ۹۵ در درگیری با گروهک تکفیری داعش در دفاع از حرم آل‌الله به درجه رفیع شهادت نائل آمد و استان کرمانشاه تاکنون تعداد ۱۶ شهید گرانقدر مدافع حرم را تقدیم حرم آل الله کرده است.