سردار ناصر باباخانی صبح امروز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در دی ماه سال جاری پیکر یک شهید گمنام توسط ستاد تفحص شهدا در منطقه عملیاتی فکه کشف و با توجه به مشخص نبودن هویت این شهید برای انجام آزمایش دی ان ای به تهران انتقال یافت. وی افزود: پس از انجام آزمایشات […]

سردار ناصر باباخانی صبح امروز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در دی ماه سال جاری پیکر یک شهید گمنام توسط ستاد تفحص شهدا در منطقه عملیاتی فکه کشف و با توجه به مشخص نبودن هویت این شهید برای انجام آزمایش دی ان ای به تهران انتقال یافت.

وی افزود: پس از انجام آزمایشات مشخص شد این پیکر متعلق به شهید احمد زارعی است که سال ۱۳۶۱ در عملیات والفجر مقدماتی و محور فکه به شهادت رسیده است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمانشاه تصریح کرد: پیکر این شهید گرانقدر هم اکنون در ستاد معراج شهدا قرار دارد و پس از انجام تشریفات به کرمانشاه منتقل خواهد شد.

باباخانی با اشاره به اینکه صبح امروز به خانواده این شهید گرانقدر اطلاع داده شد، گفت: امیر سرتیپ فرهاد آریانفر فرمانده قرارگاه منطقه غرب کشور نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی و هادی عسگری مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران با حضور در منزل شهید خبر شناسایی پیکر شهید را به خانواده آنان ابلاغ کردند.

وی خاطر نشان کرد: شهید احمد زارعی از شهدای تیپ سه لشکر زرهی ۸۱ و گردان ۱۴۳ است که پس از ۳۸ سال پیکر این شهید شناسایی شده است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
اولین دستگاه «اکمو» به علوم پزشکی کرمانشاه تحویل دادهشد