محمد علی کمالی سروستانی با بیان اینکه کمبودی در عرضه مرغ شب عید نداریم، اظهار داشت: با توجه به شرایط کرونا و تاکید وزارت بهداشت بر رعایت اصول بهداشتی و عدم‌تجمعات، پیش بینی می‌شود که تا فروردین افزایش چشمگیری در قیمت نداشته باشیم. مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی ایرادات سامانه بازارگاه را یکی از دلایل […]

 محمد علی کمالی سروستانی با بیان اینکه کمبودی در عرضه مرغ شب عید نداریم، اظهار داشت: با توجه به شرایط کرونا و تاکید وزارت بهداشت بر رعایت اصول بهداشتی و عدم‌تجمعات، پیش بینی می‌شود که تا فروردین افزایش چشمگیری در قیمت نداشته باشیم.

مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی ایرادات سامانه بازارگاه را یکی از دلایل افزایش قیمت تمام شده تولید مرغ دانست و اضافه کرد: با توجه به آنکه نهاده پس از ورود جوجه به واحدهای مرغداری به تولیدکننده تخصیص می‌یابد، از این رو با تأخیر ۱۰ تا ۱۵ روزه نهاده به دست مرغدار می‌رسد که در این مدت تولیدکننده ناچار است که نهاده را از بازار آزاد تهیه کند و این امر قیمت تمام شده تولید را افزایش می‌دهد.

وی تاکید کرد: گرانی مرغ ارتباطی به تولیدکننده ندارد، زیرا امروز با وجود کاهش قیمت مرغ زنده، اما قیمت مرغ گرم افزایش داشته است.

 

 

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
5 شهرستان کرمانشاه همچنان در وضعیت زرد کرونایی قراردارند