به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه، صنعت ایران خودرو را یکی از مهم‌ترین صنایع استان دانست که برنامه توسعه‌ای آن در دستور کار است و به همین منظور بیش از ۵۰ هکتار زمین در شهرستان صحنه به توسعه این صنعت اختصاص یافته که تحول بزرگی در صنایع […]

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه، صنعت ایران خودرو را یکی از مهم‌ترین صنایع استان دانست که برنامه توسعه‌ای آن در دستور کار است و به همین منظور بیش از ۵۰ هکتار زمین در شهرستان صحنه به توسعه این صنعت اختصاص یافته که تحول بزرگی در صنایع استان خواهد بود.

هدایت حاتمی یکی دیگر از برنامه‌های هم راستا با توسعه ایران خودرو را ایجاد صنایع تکمیلی مرتبط با این صنعت عنوان کرد و افزود: ایران خودرو به عنوان یک صنعت مادر، ظرفیت تجمیع صنایع تکمیلی برای تامین کالا‌های موردنیاز خود را دارد و ما از هرگونه طرحی در این زمینه حمایت خواهیم کرد.

او اظهار داشت: یکی دیگر از برنامه‌های مورد نظر ما، ایجاد صنایع قطعه‌سازی خودرو است که به تقویت این صنعت در استان منجر خواهد شد.

در این جلسه در خصوص طرح توسعه این شرکت مذاکراتی انجام گرفت و مشکلات پیش روی طرح توسعه این شرکت مورد بررسی قرار گرفت و راهکار‌هایی ارایه شد.

مدیرعامل شرکت ایران خودرو کرمانشاه نیز در این ارتباط گفت: باتلاش جهادی کارکنان این شرکت شاهد تحقق تولید یک سال گذشته در کمتر از ۹ ماه بودیم به طوریکه از ابتدای امسال تا اول آذر ۲۱ هزار و ۱۲ دستگاه خودرو پژو پارس در این شرکت تولید شد.

«محمد ملکی» افزود: این در حالی است که تولید کل محصولات شرکت ایران خودرو کرمانشاه در سال گذشته، ۲۱ هزار و ۱۰ دستگاه خودرو بوده که این مقدار ضمن شکستن رکورد تولید سالیانه شرکت، نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۷۴ درصدی را نشان می‌دهد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
بررسی زیرساخت ها و امکانات شهرستان قصرشیرین برای تبدیل شدن به منطقه آزاد تجاری

انتهای پیام/ز