حجت‌الاسلام محمد صالحی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: ۴۲ محفل انس با قرآن کریم همزمان با ایام دهه فجر در مکان‌های مختلف استان کرمانشاه برگزار می‌شود. مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در آستانه چهل و دومین فجر انقلاب اسلامی، فضای استان آکنده از عطر قرآن می‌شود […]

حجت‌الاسلام محمد صالحی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: ۴۲ محفل انس با قرآن کریم همزمان با ایام دهه فجر در مکان‌های مختلف استان کرمانشاه برگزار می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در آستانه چهل و دومین فجر انقلاب اسلامی، فضای استان آکنده از عطر قرآن می‌شود گفت: محافل انس با قرآن کریم در بقاع متبرکه، مساجد، مراکز قرآنی، مراکز نظامی، بیمارستان ها، حوزه‌های علمیه و موسسات خیریه برپا می‌شود.

وی از آغاز برپایی ۱۰ کرسی تلاوت و تفسیر در بقاع متبرکه و مساجد۰و  تکریم از بانوان قرآنی در سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا(سلام‌اله علیها) خبر داد و اظهار کرد: همایش تجلیل از فعالان قرآنی، مسابقات کتابخوانی با موضوع قرآن کریم، مسابقات قرآن و ارسال فایل صورتی شرکت‌کنندکان، گفتمان انقلاب اسلامی از منظر قرآن کریم، نشست سبک زندگی قرآنی از مهمترین برنامه‌های قرآنی است که در دهه فجر انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.

صالحی افزود: بقاع متبرکه ما باید به پایگاه قاری پروری و نخبه پروری تبدیل شود و آنگونه که باید از ظرفیت این بقاع متبرک استفاده نشده است که باید به طور ویژه فعالیت های قرآنی در دو حوزه آموزشی و تبلیغی ترویجی در بقاع متبرکه شکل گیرد و خلاء وجود یک کلاس ثابت تفسیر در کرمانشاه احساس می‌شود که امیدواریم با اجرای این طرح این مشکل مرتفع شود‌.

نقش اوقاف در تقویت اقتصاد استان کرمانشاه با ارائه برنامه‌ جامع و کاربردی

مدیرکل اوقاف استان کرمانشاه با اشاره به اینکه فرصت‌ها و پتانسیل‌های ویژه‌ای در راستای سرمایه گذاری موقوفات استان در پروژه‌های عمرانی و کشاورزی در اوقاف وجود دارد گفت: از اهداف اوقاف در راستای بهره‌گیری از ظرفیت موقوفات و سرمایه‌گذاری، معرفی و ارائه فرصت‌ها و پتانسیل‌های سرمایه گذاری موقوفات استان در پروژه‌های عمرانی، کشاورزی  و همکاری مجموعه معاونت اقتصادی استانداری جهت رفع موانع تولید از طریق هماهنگی با ارگان‌های ذیربط است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
استراحت 4 روزه برای آبی ها

وی افزود: سازمان اوقاف ظرفیت‌های بسیار زیادی بخصوص در قالب اراضی و مکان‌ برای جذب سرمایه‌گذاری دارد و تحقق این موضوع در ایجاد اشتغال، بهبود فضای کسب و کار و کاهش نرخ بیکاری نقش موثری دارد.

 حکم خلع ید بیش از ۴۰۰۰ متر از هزار اراضی موقوفه در کرمانشاه اجرا شد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه از جرای حکم خلع ید بیش از ۴ هزار متر از هزار اراضی با ارزش تقریبی ۶۰۰ میلیارد ریال موقوفه کوثر اهل بیت علیهم السلام که پنجاه سال تحت تصرف اداره کل فنی و حرفه‌ای استان خبر داد.

انتهای پیام/۸۳۳/ ت