با توجه به شرایط اقلیمی شهرستان قصرشیرین امسال برای اولین بار دو میلیون و ۴۰۰ هزار نشاء و قلمه ریشه دار گیاهان دارویی در این شهرستان تولید شده است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه ، مدیر جهاد کشاورزی قصرشیرین گفت : این میزان نشاء گیاهان دارویی در سطح ۴ گلخانه به مساحت […]

با توجه به شرایط اقلیمی شهرستان قصرشیرین امسال برای اولین بار دو میلیون و ۴۰۰ هزار نشاء و قلمه ریشه دار گیاهان دارویی در این شهرستان تولید شده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه ، مدیر جهاد کشاورزی قصرشیرین گفت : این میزان نشاء گیاهان دارویی در سطح ۴تولید بیش از ۲ میلیون نشاء گیاهان دارویی در قصرشیرین گلخانه به مساحت ۳ هکتار تولید شده که شامل آویشن ، بادرنجبویه ، نعناع فلفلی ، مریم گلی ، گل گاوزبان ، نعناع ، آلوئه ورا و اسطوخودوس است.

محمودیان افزود : کشاورزانی که اقدام به خرید نشاء گیاهان دارویی کنند علاوه بر تخفیف ۲۰ درصدی در خرید نشاء، محصولات تولیدیشان نیز به صورت تضمینی از ان‌ها خریداری می‌شود.

وی اضافه کرد : هم چنین کشت گیاه ماریتیغال (خار مریم) که برای درمان کبد چرب بسیار موثر است در زمینی به مساحت ۲ هکتار در قصرشیرین آغاز شده است.

محمودیان گفت : شرایط مساعدی که قصرشیرین از نظر اقلیمی دارد پتانسیل تبدیل شدن به قطب تولید گیاهان دارویی در غرب کشور را دارد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
پایش مرتب مزارع کلزای کرمانشاه