آخرین اخبار

آتش‌سوزی گسترده در انبار مواد شیمیایی کرمانشاه + تصاویر

بهمن ۱۱, ۱۳۹۹

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان،آتش‌پاد غلامرضا رضایی  رئیس سازمان آتش نشانی کرمانشاه گفت: ساعت ۱۳:۵۸ امروز جمعه آتش سوزی واحد مسکونی در محله میدان مرکزی کوی ۱۳۸ کرمانشاه به سامانه ۱۲۵ آتش نشانی اعلام شد.

او افزود: در کمترین زمان ممکن نیرو‌های امدادی سازمان آتش نشانی کرمانشاه به محل وقوع حادثه اعزام شدند و در لحظات اولیه مشخص شد که واحد مسکونی مورد نظر کارگاه رنگ آمیزی کتیبه‌های پلاستیکی بوده است و با توجه به مقدار تینر موجود در این محل درخواست نیروی کمکی به مرکز آتش‌نشانی کرمانشاه اعلام شد.

آتش‌سوزی گسترده در انبار مواد شیمیایی کرمانشاه

رئیس سازمان آتش نشانی کرمانشاه با اشاره به وسعت حریق و مواد اشتعال‌زا درون این کارگاه، تصریح کرد: ۱۴ خودروی اطفایی و به همراه بیش از ۴۰ نفر از آتش‌نشان این سازمان عملیات اطفا حریق گسترده این کارگاه بر عهده داشتند.

آتش‌سوزی گسترده در انبار مواد شیمیایی کرمانشاه

رضایی فرمانده عملیات این حریق گسترده با اشاره به مقدار قابل توجه مواد اشتعال‌زا در این منزل مسکونی، افزود: قطعاً در صورتی که فرماندهی واحدی در این عملیات نبود و تجربه کافی در خصوص اطفا حریق‌های اینچنینی نداشتیم، این حریق جان شهروندان و آتش‌نشانان زیادی را می‌گرفت.

آتش‌سوزی گسترده در انبار مواد شیمیایی کرمانشاه

او ادامه داد: آتش نشانان سرانجام پس از یک ساعت و ۴۰ دقیقه عملیات بی وقفه توانستند حریق را به طور کامل مهار و نسبت به ایم سازی محل حادثه اقدام نمایند.

رئیس سازمان آتش نشانی کرمانشاه گفت: در این عملیات ۲ آتش نشان و یک شهروند دچار مصدومیت شدند و خدا رو شکر بدون فوتی توانستیم این حریق غیرطبیعی را در کمترین زمان ممکن مهار کنیم.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
ستاد مصلحین دانشگاه‌های استان کرمانشاه در دانشگاه آزادافتتاح شد

او با اشاره به احتمال ریزش سقف این واحد مسکونی افزود: آتش‌نشانان ما زیر سقفی عملیات اطفا حریق سنگین امروز را انجام دادند که هر آن امکان ریزش داشت و باید دست این فداکاران و ایثارگران را بوسید.

آتش‌سوزی گسترده در انبار مواد شیمیایی کرمانشاه

رضایی در ادامه از شهروندان خواست تا در صورت استفاده از واحد‌های مسکونی در محله‌هایی که شهروندان زندگی می‌کنند به جای انبار و کارگاه اصول انبارداری و کارگاهی رعایت شود.

هر‏ گونه‏ تغییر‏ در‏ وضعیت‏ نهایی‏ حادثه‏ متعاقبا‏ اعلام‏ خواهد‏ شد‏.

انتهای پیام /پ

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×