آخرین اخبار

نجات جان ۶ نفر در توچال

بهمن ۱۱, ۱۳۹۹

تیم امداد و نجات مجموعه توچال و آتشنشانی چند نفر را که به قله توچال صعود کرده و در مسیر گم شده بودند، نجات دادند.

به گزارش ایسنا، ۶ نفر که امروز (جمعه)  به قله توچال صعود و با نامساعد شدن شرایط جوی مسیر بازگشت را گم کرده بود،  دقایقی قبل توسط تیم امداد و نجات مجموعه توچال و آتش‌نشانی نجات پیدا کردند و به ایستگاه اول منتقل شدند. 

امداد، مدیر عامل توچال در این مورد به ایسنا گفت: این افراد دو گروه بودند؛ یک گروه چهار نفره و یک گروه دو نفره که در مجموع ۶ نفر را نجات دادیم. چهار نفر اول از سمت قله پایین آمده و مسیر را گم کرده بودند، در نتیجه می‌خواستند به سمت جان پناه قله برگردند، اما به دلیل پرشدن پاکوب‌ها مسیر را پیدا نکردند که با ما تماس گرفتند. ما هم سیستم‌های صوتی ایستگاه ۷ را روشن و برایشان لوکیشن فرستادیم و در نهایت آنها را پیدا کردیم.  

امداد در مورد نجات جان دو فرد دیگر گفت:  قبل از اینکه تیم دوم گم شوند، کسی آنها را در مسیر می‌بیند و هر چه اصرار می‌کند برگردند، گوش نمی‌دهند. آنها از سمت شاه‌نشین به سمت تله اسکی ما آمده بودند و آنجا تماس گرفتند. همکاران ما همراه با تیم امداد و نجات آتش‌نشانی با ماشین پیست‌کوب به سراغشان رفتند و آنها را پیدا کردند. این افراد در ادامه به ایستگاه اول منتقل شدند.  

پیش از این هشدار داده شده بود که اواخر هفته شرایط ارتفاعات تهران مساعد نیست و از مردم خواسته شده بود که به توصیه‌های ایمنی در مورد صعود به ارتفاعات توجه کنند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
شیب تند شیوع کرونا در کرمانشاه؛ بسیاری از مبتلایان در مراسمجمعی شرکت کرده‌اند+فیلم

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×