مصطفی باباملکی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، اظهار داشت: با توجه به آغاز بهمن‌ماه و فرا رسیدن دهه فجر، هیأت بومی و محلی قصد دارد برنامه های متنوعی را در سطح روستاها و شهرستان‌ها برگزار کند که از اول تا آخر بهمن‌ماه هر برنامه‌ای که برگزار شود به مناسبت دهه فجر عنوان […]

مصطفی باباملکی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، اظهار داشت: با توجه به آغاز بهمن‌ماه و فرا رسیدن دهه فجر، هیأت بومی و محلی قصد دارد برنامه های متنوعی را در سطح روستاها و شهرستان‌ها برگزار کند که از اول تا آخر بهمن‌ماه هر برنامه‌ای که برگزار شود به مناسبت دهه فجر عنوان خواهد شد.

وی مهم‌ترین و مفیدترین  اقداماتی سال‌های اخیر این هیأت را در قالب ساخت و افتتاح خانه‌های ورزشی روستایی عنوان کرد و افزود: افتتاحیه خانه ورزشی روستایی در سراسر استان در تاریخ ۱۸ بهمن‌ماه جاری با همکاری اداره کل ورزش و جوانان انجام خواهد شد.

رئیس اداره ورزش و جوانان کرمانشاه با بیان اینکه تاکنون ا عتباراتی برای خریداری تجهیزات بدین منظور به شهرستان‌ها داده شده است، گفت: افتتاح چندین خانه روستایی را در دست کار داریم که در این ایام افتتاح خواهند شد، خانه‌های روستایی در فضای ۴۰ الی ۵۰ متر و مجهز به میز پینگ پنگ، شطرنج، میز فوتبال دستی، ۲۰ تشک تاتامی، دارت و تعدادی توپ است که علاوه بر روستای مدنظر روستاهای اطراف نیز می‌توانند استفاده کنند.

وی گفت: با اجازه ستاد کرونا استان و شهرستان‌ها در نظر داریم جشنواره «دا» را  که مختص بانوان است با موضوع ورزش‌های سنتی، بومی و محلی و تعدادی برنامه متنوع دیگر در شهرستان‌های کرمانشاه، اسلام آبادغرب و قصرشیرین  را  برگزار کنیم.

باباملکی از برگزاری ۱۵۰ برنامه ورزشی متنوع بومی محلی در دهه فجر خبر داد و گفت: مسابقات فوتبال را در سطح شهرستان‌ها و روستاها با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در این ایام برگزار می‌کنیم، البته فعلا تعداد تیم‌ها مشخص نشده است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
دوره نهفتگی "کرونای انگلیسی" چند روز است؟

 سرپرست هیأت  بومی محلی استان کرمانشاه اضافه کرد: همچنین به مناسبت ورود امام به ایران راس ساعت ۹:۳۳ در تعدادی از روستاها مراسم پخت و پخش شیرینی را با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی داریم.

وی در پایان، خاطرنشان کرد: برنامه‌های ویژه‌ای به مناسبت دهه فجر با همکاری سپاه ناحیه کرمانشاه و پایگاه‌های بسیج استان در این ایام برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/پ