آخرین اخبار

نرخ بهبودی بیماران کرونایی به ۹۵.۴ رسید/ عادی انگاری وضعیت شیوع بیماری را بحرانی می‌کند + نقشه

بهمن ۱۱, ۱۳۹۹

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری تسنیم، درحالی مسئولان بهداشت و درمان کشور بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و محدودیت‌های کرونایی تأکید دارند که سیر صعودی ترددهای بین‌شهری و همچنین دورهمی‌های خانوادگی می‌تواند تهدید قابل توجهی در کاهش چرخه همه‌گیری باشد.

به این ترتیب با در نظر گرفتن تعطیلات پیش رو واقعیت امر این است که درصورت بی‌توجهی هموطنان به رعایت پروتکل‌ها این تعطیلات می‌تواند آغازگر موج چهارم شیوع کرونا در سراسر کشور باشد و برهمین اساس احتمال اعمال محدودیت‌های تردد به‌خصوص برای استان‌های شمالی کشور دور از انتظار نیست.

این نگرانی‌ها در حالی مطرح می‌شود که آمارهای رسمی وزارت بهداشت نشان می‌دهد «نرخ مرگ» در کشورمان ۴.۶ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۵.۴ درصد، اما تناسب نرخ مرگ و میر همچنان فاصله معناداری نسبت به میانگین جهانی یعنی  ۲.۹ درصد است.

آمارهای رسمی منتشر شده امروز ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ نشان می‌دهد، تعداد بیماران جدید ابتلای قطعی به ویروس کرونا ۶۳۱۷ نفر و مجموعاً از ابتدای همه‌گیری تا امروز تعداد ۱۴۱۱۷۳۱ از هموطنان قطعاً به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. در همین حال آمارها نشان می‌دهد متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۸۲ نفر  بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند و مجموعاً ۵۷۸۸۹ نفر از ابتدای همه‌گیری فوت شده‌اند. البته خوشبختانه از ابتدای آغاز همه‌گیری ویروس کرونا در کشور تا یازدهمین روز بهمن ۱۳۹۹ تعداد ۱۲۰۲۸۹۳ نفر از هموطنان که درگیر این بیماری شدند بهبود یافته‌اند.

از سوی دیگر بررسی وضعیت رنگ‌بندی شهرستان‌های کشور در یازدهمین روز بهمن ۱۳۹۹ نشان می‌دهد در سراسر ایران ۱۸ شهرستان در وضعیت نارنجی ، ۱۲۳ شهرستان در وضعیت زرد و ۳۰۷ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد توسط جامعه ورزشکرمانشاه

به این ترتیب در حال حاضر شهرستان‌های بهشهر، نکا، ساری، جویبار، قائم شهر، بابلسر، محمودآباد، فریدونکنار، بابل، آمل، نور، نوشهر، چالوس، تنکابن، رامسر، رودسر و لاهیجان، صومعه سرا در وضعیت نارنجی قرار دارند.

این درحالی است که انتشار اخبار مربوط به آغاز طرح واکسیناسیون براساس اولویت‌های تعیین شده و همچنین ساخت و تولید واکنش ایرانی می‌تواند امیدی قابل توجه در شکست کامل این ویروس منحوس در آینده باشد. اما همانطور که قبلاً اشاره شد تا زمانی اجرایی شدن طرح واکسیناسیون و تولید و توزیع انبوه واکسن ایرانی تنها راهکار مدیریت همه‌گیری رعایت پروتکل‌ها و محدودیت‌های مربوطه است.

انتهای پیام /ی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×