آخرین اخبار

شیوع کرونا در استان کرمانشاه با موج سینوسی روبرو شده‌است

بهمن ۱۱, ۱۳۹۹

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، بعد از کاهش تعداد مبتلایان و فوت‌شدگان ناشی از کرونا در یک مدت زمان کوتاه، بخش زیادی از جامعه با تصور از بین رفتن این ویروس، رفتارهایی مغایر با پروتکل‌های بهداشتی از خود نشان می‌دهند که سبب نگرانی بخش دیگر از جامعه و مسئولان شده است.

ساده‌انگاشتن ویروس کرونا، کاهش توجه به پروتکل‌های بهداشتی، افزایش دید و بازدیدها، شلوغی بازار و خیابان‌ها، افزایش تجمعات و مراسم‌های عزا و عروسی همه سبب افزایش ملایم تعداد بستری‌ها در استان شده است.

به طور قطع افزایش موارد ابتلا و مرگ و میر سبب اعمال و تشدید محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های کرونایی می‌شود و این اقدام ضرر مالی بسیاری برای تمام اقشار جامعه به دنبال دارد.

وضعیت استان کرمانشاه از نظر شیوع کرونا به گونه‌ای است که سخنگوی ستاد ملی کرونا عنوان کرده شیوع کرونا در کرمانشاه با یک موج سینوسی در حال افزایش است اما در این مقطع هنوز می‌توان با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در مقابل یک خیز جدید ایستاد و مانع پیک بعدی شد.

بنابر اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان ۶۵ درصد استان در وضعیت آبی و با خطر کم و مابقی در وضعیت زرد و با خطر متوسط قرار دارند.

۹ شهرستان اسلام‌آباد غرب، ثلاث‌باباجانی، دالاهو، روانسر، صحنه، قصرشیرین، کرمانشاه، گیلانغرب و سنقر و کلیایی در وضعیت آبی قرار دارند.

همچنین پنج شهرستان پاوه، جوانرود، سرپل‌ذهاب، کنگاور و هرسین در وضعیت زرد کرونا قرار دارند.

انتهای پیام/۸۳۲/ی

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
لغو حمل مشعل المپیک در اوزاکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×