مجید یزدان‌پناه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: با اعلام ستاد ملی کرونا از یکم بهمن ماه بخشی از دانش‌آموزان به صورت اختیاری در مدارس حاضر شدند و شرایط برای حضور آن‌ها فراهم شد. وی عنوان کرد: براساس این مصوبه دانش‌آموزان پایه اول و دوم ابتدایی، هنرستان‌ها و مدارس روستایی با کمتر […]

مجید یزدان‌پناه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: با اعلام ستاد ملی کرونا از یکم بهمن ماه بخشی از دانش‌آموزان به صورت اختیاری در مدارس حاضر شدند و شرایط برای حضور آن‌ها فراهم شد.

وی عنوان کرد: براساس این مصوبه دانش‌آموزان پایه اول و دوم ابتدایی، هنرستان‌ها و مدارس روستایی با کمتر از ۵۰ نفر دانش‌آموز از ابتدای بهمن در مدارس حاضر شدند.

یزدان‌پناه با بیان اینکه در مدارس روستایی استقبال بسیار خوب بود گفت: حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد دانش‌آموزان روستایی در مدارس حاضر شدند هرچند این موضوع اختیاری بود.

وی با بیان اینکه معلمان نیز به صورت مستمر برای رفع اشکال در مدارس حضور دارند افزود: در مناطق شهری با توجه به اینکه وضعیت متفاوت از مناطق روستایی است حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد دانش‌آموزان در مدرسه حاضر شدند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه بیان کرد: با اطلاعات به دست آمده از شهرستان‌ها و روستاهای استان می‌توان برآورد کرد که حدود ۸۰ درصد دانش‌آموزان در مدرسه حاضر شدند.

وی با بیان اینکه تمام پروتکل‌های بهداشتی در مدارس رعایت شده است گفت: در هر کلاس بیش از ۱۰ دانش‌آموز حضور ندارد و در برخی موارد از این تعداد نیز کمتر حضور دارند که مانعی برای برگزاری کلاس وجود ندارد.

یزدان‌پناه افزود: هرگاه ستاد ملی کرونا برای حضور دانش‌آموزان سایر مقاطع در مدرسه تصمیم‌گیری کند این آمادگی در استان برای حضور دانش‌آموزان در مدارس وجود دارد.

وی از اولیا و مربیان و مدیران مدارس خواست که نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی فرزندان و دانش‌آموزان خود اهتمام جدی داشته باشند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
ثبت 184 میلیون "تردد نوروزی" در محورهای کشور/ افزایش 19درصدی تصادفات فوتی

انتهای پیام/۸۳۲/ش