ایسنا/کرمانشاه استاندار کرمانشاه گفت: نرخ بیکاری استان در پاییز امسال به کمترین میزان در ۱۰ سال گذشته رسیده است. هوشنگ بازوند در نشست با فرمانداران استان، اظهار داشت: در دهه فجر امسال ۷۱۴ طرح اقتصادی و عمرانی با اعتبار سه هزار و ۲۱۱ میلیارد تومان و اشتغالزایی دو هزار و ۷۶ نفر افتتاح می شود […]

ایسنا/کرمانشاه استاندار کرمانشاه گفت: نرخ بیکاری استان در پاییز امسال به کمترین میزان در ۱۰ سال گذشته رسیده است.

هوشنگ بازوند در نشست با فرمانداران استان، اظهار داشت: در دهه فجر امسال ۷۱۴ طرح اقتصادی و عمرانی با اعتبار سه هزار و ۲۱۱ میلیارد تومان و اشتغالزایی دو هزار و ۷۶ نفر افتتاح می شود که به دلیل لزوم رعایت توصیه های بهداشتی آیین افتتاح این پروژه‌ها در تمامی شهرستانها به صورت ویدئوکنفرانس برگزار می شود.

وی با تاکید بر لزوم بیان دستاوردهای دولت، تصریح کرد: بیان دستاوردها و اقدامات ارزنده دولت در استان یقیناً سبب امیدآفرینی و مشارکت بیشتر مردم برای تداوم مسیر توسعه استان خواهد شد.

بازوند در ادامه به افزایش آمار بستری‌های کرونا در استان اشاره کرد و گفت: در برنامه های دهه فجر رعایت کلیه دستورالعمل های بهداشتی ضروری است و اگر بی توجهی انجام شود، فاجعه بزرگی رخ خواهد داد و عملاً وارد پیک چهارم خواهیم شد.

استاندار کرمانشاه افزایش تعداد بیماران سرپایی و بستری را بسیار نگران کننده دانست و تصریح کرد: اگر روندها کنترل نشود، اسفند ماه شاهد پیک چهارم در کرمانشاه خواهیم بود که اگر این اتفاق بیافتد در سال جدید که باید پر از شادی و نشاط باشد، به نوعی تبدیل به عزا می شود.

رییس ستاد کرونا استان کرمانشاه گفت: مردم در سال نو شادی و نشاط می خواهند و طبعاً انتظار دارند دید و بازدیدها را داشته باشند، به همین دلیل باید مشارکت مردم را بیشتر از گذشته برای رعایت دستورالعمل‌های مقابله با کرونا جلب کنیم. بر همین اساس فرمانداران باید با تمام توان و به صورت میدانی وارد شوند و ویروس کرونا که مدیریت کنند، زیرا کرونا قابل پیش بینی نیست، ولی قابل پیشگیری است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
از باغ مدرن ورمنجه امسال هزار تن میوه برداشت می شود

 استاندار کرمانشاه خاطرنشان ساخت: نوع جهش یافته ویروس کرونا که الان مطرح است متاسفانه همه رده های سنی را درگیر می کند و حتی برخی ورزشکاران نیز جان خود را از دست دادند.  

بازوند در ادامه به برخی خدمات ارزنده دولت در استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: سرمایه گذاری دو میلیارد دلاری دولت در احداث پتروشیمی و پالایشگاه بر اساس مطالعات میدان گازی شهرستانهای گیلانغرب و سرپل ذهاب کاری بی نظیر است که در کنار شروع عملیات اجرایی پتروشیمی اسلام آباد غرب با سرمایه گذاری هفت هزار میلیارد تومان می تواند بیکاری را ریشه کن و شکوفایی ویژه ای در منطقه ایجاد کند.

بازوند افزود: این پروژه‌ها از اقدامات بسیار بزرگی است که در این دولت انجام می شود و یادگارهایی است که دولت تدبیر و امید در منطقه انجام می دهد.

وی به کاهش نرخ بیکاری استان هم اشاره و اظهار کرد: در سالهای ۹۵ و ۹۶ استان در اوج بیکاری بود، اما با تلاش، همدلی و همراهی مردم و مسوولین الان نه تنها سیر صعودی بیکاری متوقف شده بلکه شاهد سیر نزولی نرخ بیکاری هستیم، بگونه ای که در پاییز امسال نرخ بیکاری استان به کمترین میزان خود در ۱۰ سال گذشته یعنی ۱۲.۴ رسید.

انتهای پیام