ایسنا/کرمانشاه فرماندار کرمانشاه از افتتاح و کلنگ زنی ۲۳۸ پروژه در شهرستان کرمانشاه در ایام دهه مبارک فجر خبر داد. فضل الله رنجبر امروز(یازدهم بهمن) در جمع خبرنگاران با اشاره به افتتاح و کلنگ زنی ۲۳۸ پروژه در دهه فجر، اظهار کرد: سرمایه گذاری اعتباری و تسهیلاتی برای بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی این […]

ایسنا/کرمانشاه فرماندار کرمانشاه از افتتاح و کلنگ زنی ۲۳۸ پروژه در شهرستان کرمانشاه در ایام دهه مبارک فجر خبر داد.

فضل الله رنجبر امروز(یازدهم بهمن) در جمع خبرنگاران با اشاره به افتتاح و کلنگ زنی ۲۳۸ پروژه در دهه فجر، اظهار کرد: سرمایه گذاری اعتباری و تسهیلاتی برای بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی این پروژه ها ۲۴۸۲ میلیارد تومان است.

رنجبر اضافه کرد: این پروژه ها زمینه های اشتغال ۱۷۵۷ نفر را در حوزه شهرستان کرمانشاه فراهم می کنند.

فرماندار کرمانشاه در ادامه طرح های اقتصادی افتتاحی در دهه فجر امسال را شامل ۱۶۵ طرح اعلام کرد و افزود: سرمایه گذاری انجام شده برای بهره برداری از این طرح ها بیش از دو هزار میلیارد تومان بوده و این طرح ها زمینه اشتغالزایی ۱۱۳۶ نفر را فراهم کرده است.

وی ادامه داد: از جمله این طرح ها می توان به چهار واحد گلخانه ای، هشت واحد پرواربندی، دو هتل آپارتمان و بهره برداری از باغ رستوران اشاره کرد. همچنین ۲۸ طرح از جمله اسید سیتریک و زرین شیمی غرب از جمله طرح های راکد بوده که احیاء شده اند.

وی ادامه داد: دهه فجر امسال همچنین ۶۰ پروژه  عمرانی با اعتبار ۳۰۳ میلیارد تومان در شهرستان کرمانشاه به بهره برداری می رسد که از جمله این پروژه ها می توان به گازرسانی به ۲۴ روستا با بیش از ۷۳۱ خانوار با ۱۵ میلیارد تومان اعتبار، گازرسانی به ۱۹ واحد صنعتی و تولیدی، احداث ۱۵ باب زمین چمن مصنوعی، بهره برداری از آکادمی پزشکی ورزشی، سالن کبدی، پست برق و… اشاره کرد. 

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
با شکرگزاری حالتان را خوب کنید

وی سپس اشاره ای هم به آغاز عملیات اجرایی ۱۳ طرح در ایام دهه فجر در شهرستان کرمانشاه داشت و گفت: این طرح ها با ۱۷۹ میلیارد تومان اعتبار ۶۲۱ فرصت شغلی ایجاد خواهند کرد که از جمله این طرح ها می توان به شهرک مشاغل ضایعاتی، سردخانه بالای صفر و…‌ اشاره کرد.

وی سپس با اشاره به تدارک ده‌ها برنامه فرهنگی در شهرستان کرمانشاه در دهه فجر گفت: مراسم سالروز بازگشت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران فردا(۱۲بهمن) و همزمان با سراسر کشور با حضور مسئولان استانی، خانواده های شهدا و مردم انقلابی کرمانشاه در گلزار شهدای کرمانشاه برگزار می شود. 

فرماندار کرمانشاه در ادامه اشاره ای هم به سهمیه اشتغال شهرستان کرمانشاه در سال جاری داشت و گفت: امسال سهمیه اشتغال شهرستان کرمانشاه ۱۷ هزار و ۹۲۱ نفر بوده که تاکنون بیش از ۱۶ هزار شغل معادل ۹۴ درصد سهمیه ابلاغی شهرستان محقق شده است. 

وی ادامه داد: امسال همچنین سهمیه شهرستان کرمانشاه برای اجرای طرح یارانه دستمزد ۳۰۶ نفر بوده که تاکنون ۵۱۳ نفر در کارگاه های تولیدی، صنعتی و خدماتی مشغول شده اند که معادل ۱۶۸ درصد سهمیه ابلاغی شهرستان است. 

رنجبر اضافه کرد: همچنین در طرح مشوق های بیمه ای که ۲۳ درصد سهم بیمه افراد بیکار لیسانس به بالا از سوی دولت پرداخت می شود، سهمیه شهرستان ۴۳۳ نفر بوده که اشتغال ۴۵ نفر محقق شده و مابقی در دست اقدام است.

وی در ادامه اشاره ای هم به  تسهیلات پرداختی از محل اعتبارات اشتغال روستایی و عشایری شهرستان کرمانشاه داشت و گفت: در این راستا ۱۱۳ میلیارد و ۸۵۸میلیون تومان در قالب ۲۱۱ طرح در شهرستان تسهیلات پرداخت شده که این تسهیلات زمینه های اشتغال زایی ۱۰۱۱ نفر را فراهم کرده است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
مسابقات دوی صحرا نوردی

رنجبر گفت: از محل تسهیلات اشتغالزایی مناطق زلزله زده کرمانشاه شامل ماهیدشت و کوزران هم ۴۲میلیارد و۲۷۹میلیون تومان در قالب۱۸۸طرح و با اشتغالزایی۳۱۷ نفر پرداخت شده است. 
انتهای پیام