ایسنا/کرمانشاه رئیس اتحادیه مشاورین املاک کرمانشاه با بیان اینکه قیمت مسکن در کرمانشاه حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش داشته، گفت: هم اکنون درگیر رکود شدیدی هستیم که احتمالا تا خرداد سال آینده ادامه خواهد داشت. بابک مرادی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: روند کاهش قیمت در بازار مسکن مثل سایر بازارها […]

ایسنا/کرمانشاه رئیس اتحادیه مشاورین املاک کرمانشاه با بیان اینکه قیمت مسکن در کرمانشاه حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش داشته، گفت: هم اکنون درگیر رکود شدیدی هستیم که احتمالا تا خرداد سال آینده ادامه خواهد داشت.

بابک مرادی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: روند کاهش قیمت در بازار مسکن مثل سایر بازارها نیست و به عوامل متعددی بستگی دارد، پس نمی‌توان انتظار کاهش قیمت چندان چشمگیری داشت.

وی با بیان اینکه کاهش قیمت ملک در کرمانشاه طی دو، سه ماه اخیر حداکثر ۱۰ تا ۱۵ درصد بوده، کاهش قیمت بیش از این مقدار را بعید دانست و عنوان کرد: به احتمال زیاد قیمت‌ها فعلا ثابت خواهد ماند و دیگر روند نزولی نداریم.

به گفته مرادی، این کاهش قیمت هم عمدتا مربوط به مواردی بوده که فروشندگان مجبور بودند به هر دلیل ملک خود را کمی با قیمت پایین‌تر بفروشند.

رئیس اتحادیه مشاورین املاک کرمانشاه از چندعامل اثرگذار بر قیمت مسکن هم یاد کرد و افزود: یکی از مهمترین این موارد قیمت مصالح مانند میل گرد و … می‌باشد که هیچ روند کاهشی در این مدت نداشته است.

مرادی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر قیمت زمین به عنوان یک عامل اثرگذار در بهای مسکن نیز کاهش نداشته است.

وی معتقد است تازمانی که کاهش قیمت در این موارد نداشته باشیم، نمی‌توان انتظار ریزش قیمت مسکن را داشت.

رئیس اتحادیه مشاورین املاک کرمانشاه مهمترین شرایطی که اکنون بازار مسکن در کرمانشاه با آن مواجه است را رکود دانست و اضافه کرد: هم اکنون عرضه در بازار زیاد است، اما خریدار چندانی نداریم و شاید دلیل آن نیز انتظاری است که برای مردم پیش آمده که شاید قیمت‌ها کاهش بیشتری داشته باشد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
اثر مستندساز کرمانشاهی در شبکه افق سیما پخش می‌شود

مرادی پیش‌بینی کرد، این رکود تا اوایل سال آینده که دوباره تقاضا بالا می‌رود ادامه داشته باشد.

انتهای پیام