ایسنا/کرمانشاه معاون عمرانی استانداری کرمانشاه از رسیدن قطار به مرز خسروی تا سه سال دیگر در صورت تامین اعتبار خبر داد. مهرداد سالاری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اتصال کرمانشاه به شبکه ریلی گفت: در حال حاضر تمرکز بر رساندن راه آهن به مرز خسروی است تا بتوانیم از آنجا به […]

ایسنا/کرمانشاه معاون عمرانی استانداری کرمانشاه از رسیدن قطار به مرز خسروی تا سه سال دیگر در صورت تامین اعتبار خبر داد.

مهرداد سالاری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اتصال کرمانشاه به شبکه ریلی گفت: در حال حاضر تمرکز بر رساندن راه آهن به مرز خسروی است تا بتوانیم از آنجا به خانقین و از خانقین به سوریه و بندر لاذقیه متصل شویم و با این کار کرمانشاه می تواند به شبکه بین المللی ریلی هم متصل شود.

وی افزود: در حال حاضر عمده تمرکز در این مسیر، تکمیل راه آهن کرمانشاه-اسلام آبادغرب است که زیرسازی آن ۶۰ درصد پیشرفت فیبزیکی دارد.

سالاری خاطرنشان کرد: در مجموع  پیشرفت فیزیکی در زیرسازی مسیر راه آهن کرمانشاه-خسروی ۲۰ است.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه یادآور شد: اگر تامین اعتبار به موقع صورت گیرد، مسیر کرمانشاه – اسلام آبادغرب تا یک سال دیگر و مسیر کرمانشاه – خسروی تا سه سال دیگر به بهره برداری می رسد.

وی افزود: برای پیشبرد پروژه طبق برنامه ریزی صورت گرفته امسال به ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

وی افزود: در سفر ریاست جمهوری ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه در نظر گرفته شد که درخواست افزایش آن تا ۷۰۰ میلیارد تومان را مطرح کرده و موافقت آن را گرفته ایم و امیدواریم بتوانیم با تخصیص این اعتبار که تا پایان تیرماه برای جذب آن فرصت است، پروژه را طبق برنامه پیش ببریم.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه خاطرنشان کرد: در لایحه بودجه سال آینده هم ۸۵۰ میلیارد اعتبار برای این پروژه لحاظ شده، اما تا زمان تصویب لایحه بودجه در مجلس هیچ چیز قطعی نیست.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
۸۶ فوتی کرونا در شبانه روز گذشته/ شناسایی ۸۴۹۵ بیمار جدید درکشور

انتهای پیام