در سال جاری ۲۲۴ هکتار از اراضی ملی تصرفی در استان کرمانشاه از دست متصرفان خارج شده است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، مدیر کل منابع طبیعی استان با اعلام این خبر گفت: امسال به استناد ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل‌ها و مراتع کشور ۳۶۱ پرونده تخلف برای […]

در سال جاری ۲۲۴ هکتار از اراضی ملی تصرفی در استان کرمانشاه از دست متصرفان خارج شده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، مدیر کل منابع طبیعی استان با اعلام این خبر گفت: امسال به استناد ماده ۵۵ قانون خلع ید ۲۲۴هکتار از اراضی ملی در استان کرمانشاهحفاظت و بهره برداری از جنگل‌ها و مراتع کشور ۳۶۱ پرونده تخلف برای متخلفان تنظیم و به مراجع قضایی ارسال شده است.

کولانی افزود: بیشترین احکام صادره در این مدت با دو فقره پرونده تصرف در حوزه‌ی جنگل به مساحت ۴ هکتار و ۳۰ فقره پرونده در حوزه مراتع مربوط به شهرستان کرمانشاه است.

وی میزان عرصه محدود، مشخص و ثابت منابع طبیعی از گذشته تا کنون، افزایش جمعیت بدون شغل و ارزش افزوده اراضی منابع طبیعی را از عوامل زمینه ساز تخریب و تصرف بیش از حد عرصه‌های طبیعی عنوان کرد.

استان کرمانشاه دارای یک میلیون و ۷۰۰ هزار هکتار عرصه‌ی منابع طبیعی است که از این میزان ۵۲۷ هزار هکتار جنگل و یک میلیون و ۱۹۰ هزار هکتار مرتع است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
ایران ۴۲ سال است آمریکا را معطل خود کرده‌ است/ساخت بالگردهوانیروز در کرمانشاه